Kiütéses újvárosi siker

2008. január 25. 18:23

Egy héttel a Ferencváros felett aratott győzelem után a Dunaferr NK kezdte meg az NBI "tavaszi" szezonját a Békéscsaba elleni találkozóval.

Ferling: 11 gól
NBI. 12. forduló
Dunaferr NK - City-Line Békéscsabai ENKSE 37-23 (21-11)
Dunaferr sportcsarnok, 700 néző
Vezette: Hargitai I. Gábor,Markó Gábor
A Dunaferr NK gólszerzői: Ferling Bernadett 11(2), Vincze Melinda 6(3), Mörtel Renáta 5(3), Pigniczki Krisztina 4, Sopronyi Anett 3, Lovász Zsuzsanna 2, Borbás Rita 2, Berta Melinda 1, Gáspár Gabriella 1, Laluska Eszter 1, Tilinger Tamara 1(1)
A City-Line Békéscsabai ENKSE gólszerzői: Herr Anita 6(2), Szekeres Klára 5, Ancsin Timea 4, Takács Bernadett 3, Cifra Anita 2, Hajduch Csenge 1, Forczek Eszter 1, Kelemen Éva 1
Kiállítások: 10 ill. 10 perc
Hétméteresek: 12/9 ill. 6/2

A mérkőzés előtt természetesen nagy taps fogadta két egykori kiválóságunkat, a csabaiak szakvezetőjét, Mátéfi Esztert, illetve segítőjét, Bohus Beátát, ám együttesünk már korántsem volt ennyire udvarias a vendégekkel szemben.

Knezovic két védésével, valamint Lovász és Ferling góljaival indult a találkozó, s a folytatás is úgy alakult, ahogyan az Imre Vilmos vezetőedző elképzelte. A Békéscsaba pontosan tíz percig tudta tartani magát, ám 6-4-es állásnál valósággal állva hagyta ellenfelét csapatunk. Knezovic egymás után hárította a csabai próbálkozásokat, míg a túloldalon Pigniczki, Vincze és Borbás révén négy perc alatt öt gólt termelt a Dunaferr, így egyáltalán nem volt meglepő, hogy Mátéfi Eszter már a félidő derekán kénytelen volt időt kérni (11-4).

A rövid pauza, valamint csapatunk kettős emberhátránya segített is a vendégeknek, akik a 22. percre ismét csak négy fás hátrányban voltak, így ezúttal Imre Vilmosnak kellett pár taktikai elemre figyelmeztetni tanítványait (13-9). A csapat tagjai pedig maximálisan be is tartották az utasításokat, s valósággal átgázoltak a vendégeken. Míg a Békéscsaba támadásai rendre elakadtak az újvárosi védőfalban, addig a mieink sorozatban lőtték a szebbnél is szebb gólokat, így amikor a térfélcseréhez értünk, már tízgólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző (21-11).

A második felvonás az ezúttal is remeklő Ferling két találatával indult, s csapatunk különösebb megerőltetés nélkül tartotta hol tíz, hol tizenkét gólos vezetését (28-17). Tízpercnyi játékot követően Imre Vilmos szépen elkezdte lehozni az addig pályán lévőket, így azok is több szerepet kaphattak, akik addig csak egy-egy percre "ugrottak be" a játéktérre.

A játék képe azonban így sem változott sőt, csapatunk biztosan növelte tovább vezetését. Sopronyi, Gáspár, Berta is bevette a vendégek kapuját, így mikor Mátéfi Eszter ismét kénytelen volt időt kérni, már tizennégy gólos hazai vezetésnek örülhettek a Dunaferr-drukkerek (32-18).

Az utolsó tíz perc természetesen már semmilyen izgalmat nem tartogatott, a csapatok felváltva szerezték góljaikat, így végül 37-23-ra, a vártnál talán még simábban nyerte csapatunk a mérkőzést, ám a látottak alapján még ilyen arányban is teljesen megérdemelten.

Forrás: Dunaújváros Online

Feladat: tartani a ritmust