Szerbveréssel hibátlanul

2006. december 10. 18:40 © handball.hu

Két győzelem után a csoport leggyengébb tagja, Szerbia ellen lépett pályára a magyar nőikézilabda-válogatott, amely 35-27-re győzött, s százszázalékosan zárta csoportját. A hétfői szünnap után a középdöntőben Németország következik.

Eredmény, Európa-bajnokság, A csoport, 3. forduló:
Magyarország - Szerbia 35-27 (16-10)
Skövde
v.: Hallberg, Hagen (svéd)
gól: Vérten 6, Mehlmann 4/1, Tóth T. 4, Kovacsicz 4, Ferling 3, Siti E. 3, Kirsner 2, Szamoránsky 2, Szűcs 2, Görbicz 2/1, Borbás 2, Hornyák 1, illetve Micic 4, Lekic 4/2, Rokic 4, K. Vojcic 3, Damjanovic 3, Mladenovic 3, Bartosic 2, Grozdanic 2, Koperec 2
hetes: 3/2, illetve 2/2
kiállítás: 4, illetve 2 perc

A magyar nőikézilabda-válogatott Jugoszlávia, illetve Szerbia-Montenegró ellen 73 meccset vívott az évek során, a mérleg ötvenszázalékos volt, ugyanis 11 döntetlen mellett mindkét fél 3-1 alkalommal tudta legyőzni a másikat. A csapatból ezúttal Balogh Beatrix és Borbély Zsanett maradt ki.

Kapkodva, idegeskedve kezdte a mérkőzést mindkét együttes, a hazaiak első négy lövése közül egy a kapufát találta el, három magasan fölé szállt, a magyar támadásokat pedig Djeric védte egész jó százalékkal.

3-0-s kezdésünk után a 12. percre 6-2-re húzott el együttesünk, Pálinger Katalin káprázatosan védett, Siti Eszter pedig jól mozgatta az együttest. A Krim irányítója 20 percet kapott első nekifutásra, akkor állt be helyére Görbicz, az előny pedig a 20. percre 12-5-re nőtt.

Az utolsó 10 percnek 12-5-ről vágott neki a két csapat, ám a magyar szakvezetés kénytelen volt kikérni idejét a 28. percben: a könnyelműsködés, és Djeric védéseivel ugyanis 14-10-re felkapaszkodott az ellenfél. A félidei 16-10-es eredményt Szamoránsky és Tóth góljai alakították ki.

A félidei statisztika szerint Pálinger 62 százalékkal védett, a kapujára érkező 26 lövés közül 16-ot tett ártalmatlanná - világklasszis teljesítmény!

A második játékrészben húsz percen keresztül korszerű játékot mutatott be az együttes, 30-20-nál azonban megtört a teljes koncentrálás, s az utolsó tíz percet végigszenvedte az együttes. Herr már nem nyújtott olyan teljesítményt, mint Pálinger, igaz, előtte a fal sem blokkolt, mozgott olyan hatékonyan, mint tette az első játékrészben.

Pozitív volt viszont Vérten Orsolya játéka, aki csak a második 30 percben jutott szóhoz, s hat gólt szerezve a csapat legeredményesebbjeként zárt.

A végeredmény 35-27 lett, a magyar együttes csoportelsőként jutott tovább, első középdöntőbeli ellenfele kedden Németország lesz.