Kiütést kaptak a lengyelek

2005. augusztus 9. 19:33 © handball.hu

Lengyelország válogatottját is elverte Magyarország a XV. Női Junior Kézilabda-vb középdöntőjében, így már csak a legnagyobb nevű és legnehezebb ellenfél, Dél-Korea ellen kell nyernie Mátéfi Eszter csapatának, hogy a legelőkelőbb helyről vágjunk neki az elődöntőnek.

Fotó: chf.cz
Elsöprő győzelmet aratott a magyar válogatott a Brünnben zajló junior vb-n a lengyelek ellen. Mátéfi Eszter csapata a középdöntő második mérkőzésén tizenkét góllal bizonyult jobbnak ellenfelénél, így a II. csoport első helyéért küzd holnap este hat órakor a dél-koreaiak ellen.

Nagyon nehezen indult be a magyar lovakkal a szekér. A lengyeleknél Ziolkowska és Kudlacz kezdte meg a gólgyártást, és Tápai csak a 6. percben lőtte a magyarok első gólját. Csatlakozott hozzá Laluska is a 8. percben, és kiegyenlített (2-2). A 20. percig a másik oldalon csak Kudlacztól jutott a hálóba a labda, Tápai megsokszorozta góljainak számát, és bekapcsolódott a hálószaggatásba Bódi és Sopronyi is (20. perc: 8-5). Segítette a magyarok sikerét az is, hogy Triffa néha percekre húzta le kapuja előtt a rolót.

Gunia mindent megtett, hogy felzárkóztassa csapatát, de Laluska, Bódi és Sopronyi nem engedte (28. perc: 13-7). Az 1. félidő utolsó percében Ziolkowska újra betalált, Sopronyi viszont válaszként belőtte negyedik gólját is, pihenni viszont csak Chudzik találata után mehettek a csapatok (14-9).

A 2. félidő Sopronyi átlövésgóljával kezdődött, a válaszgólt pedig Gega lőtte kilenc méterről a hálóba. Triffa újra megelégelte a lengyelek próbálkozásait, úgy döntött, ismét elzárja a háló felé vezető utat. A 44. percben esett Kudlacz-gólig Temes és Juhász is feliratkozott a góllövőlistára, de Laluska és Sopronyi is hálóba talált még 2-2 alkalommal (21-11).

A következő belső hálót ért labda Kamper nevéhez fűződött, és Chudzik góljára a 49. percig kellett várni. Gerstmár sem tétlenkedett tovább, egymás után két góllal csatlakozott társaihoz (51. perc: 24-12). A lengyeleknek már végképp nem maradt esélyük, Ziolkowska és Chudzik tartotta a lelket társaiban, miközben Laluska lőtt átlőtt labdája újra hálót ért (55. perc: 25-14). Ezután már csak Kozyra és Gega tudott újabb egy-egy góllal feljebb zárkózni, de Gerstmár egy, valamint Szamoránsky két góljával újra tizenkettő lett a különbség, ezúttal már a 60. percben (28-16).

Ezzel a győzelemmel Magyarország biztosította helyét az elődöntőben, a Magyar Kézilabda Szövetség elvárása tehát már megvan. Amint azt a junior világbajnokság elején megtudhattuk, Mátéfi Eszter viszont éremben reménykedik. Szurkoljunk továbbra is együtt a lányokért!

XV. Női Junior Kézilabda-vb, középdöntő, II.csoport, 2. mérkőzés
Magyarország - Lengyelország 28-16 (14-9)
Brünn, 300 néző
Vez.: Robledo, Sobenko (argentínok)

Magyarország: Triffa, Hoffmann (kapusok), Sopronyi 7, Laluska 5, Tápai 5(3), Gerstmár 3, Bódi 3, Szamoránsky 2, Juhász 1, Kamper 1, Temes 1, Tomori, Csáki, Balogh.
Lengyelország: Czarna, Baranowska (kapusok), Kudlacz 5(2), Chudzik 3, Ziolkowska 3, Gega 2, Gunia 2, Kozyra 1(1), Tyda, Wilamowska, Lisewska, Goraj, Rauszer.
Hétméteresek: 3/4 (Tápai hagyta ki); 3/4 (Kozyra hagyta ki)
Kiállítások: 22 perc (Tomori, Temes, Szamoránsky, Temes, Gerstmár, Tápai, Tomori, Bódi, Juhász, Kamper, Sopronyi); 14 perc (Chudzik, Goraj, Kudlacz, Wilamowska, Kozyra, Kozyra, Kozyra)
Piros lap: Kozyra (60. perc - harmadik kiállítás)