Újabb hat csapat jutott ki a decemberi Eb-re

2004. június 6. 0:53 © handball.hu

Miután szombaton 6 Eb-selejtező meccset játszottak le Európaszerte, kiderült, hogy Spanyolország, Ukrajna, Németország, Fehéroroszország, Szerbia-Montenegró és Horvátország izgulhat a csütörtöki sorsolás előtt. A legszorosabb, és a legizgalmasabb meccset Nisben játszották le, ahol a szlovákok vendégszerepeltek.

Djokicék örülhettek
Szerbia-Montenegró második félidei jó játékának köszönhetően győzte le a vendégeket, hiszen az első félidő végén a Ferencvárosban légióskodó három szlovák lány csapata vezett 11-9-re. A második félidő hajrájában a hazaiak feleszméltek, és 16-15 után alakították ki a végeredményt.

Eb-selejtező, 2. mérkőzés
Szerbia-Montenegró - Szlovákia 23-16 (9-11)
Nis, 4300 néző
Vez.: Abrahamsen, Kristiansen (NOR)
Legjobb dobók: Batinic 5, Knezevic 4, Djokic 3, Savic 3 illetve Tothova 7, Dubajova 4, Stuparicova 2
továbbjutott: Szerbia-Montenegró 47-46-os összesítéssel

A németeknek is egy jó második félidő kellett ahhoz, hogy biztosnak érezhessék utazásukat Magyarországra, hiszen 16-16-os félidei eredmény után 5 gólos győzelemmel térhettek le saját pályájukról Hannoverben. Sokat segített a Macedóniában nem erősen játszó Grit Jurack 11 góljával, illetve Heike Schmidt is, aki 7 gólt lőtt. Így a vendég macedónok helyett a németek vesznek részt decemberben az Eb-n.

Németország - Macedónia 29-24 (16-16)
Hannover, 1940 néző
Vez: Cohen, Peretz (ISR)
Legjobb dobók: Jurack 11, Schmidt 7, Baumbach 3, Henze 3 illetve Bujanova 7, Boeva 7, Velkova 3
továbbjutott: Németország 51-47-es összesítéssel

Horvátország sem volt könnyű helyzetben, hiszen háromgólos hátrányból vágott neki a visszavágónak. Az első félidőben sikerült ledolgozniuk hátrányukat, sőt, további három góllal növelték előnyüket összesítésben. Így már csak arra kellett vigyázni, hogy ne remegjen meg a kezük, annál inkább a bolgár háló. Ennek az őre nem volt akadály a 11 gólt dobó, és így 85%-os lövőteljesítményt nyújtó Hrgovic és társai számára.

Horvátország - Bulgária 29-23 (16-10)