Nosztalgiameccs Kökénnyel, Erdőssel

2006. október 26. 16:40

December 30-án, a a III. E.ON kézilabdagálán régi ismerősökkel is lehet majd találkozni a budapesti Syma-csarnokban. Az egés délutánt és estét betöltő program egyik fénypontja ugyanis az 1993-as Vasas-Ferencváros női bajnoki döntő nosztalgia-visszavágója lesz.

Fotó: Bölcsföldi István Péter
Az 1992-93-as NB I-es idénynek a Vasas címvédőként, a Ferencváros pedig megújuló csapattal és új edzővel (Németh András) vágott neki. A rájátszás megkoronázásaként két nyert mérkőzésig tartó bajnoki döntőt rendeztek, amelybe a két fővárosi együttes jutott: a BEK-döntős piros-kékek és a feltörekvő zöld-fehérek.

Az első, népligeti találkozón a Vasas bizonyult jobbnak egy góllal, a Fáy utcai visszavágón viszont a Fradi, szintén minimális különbséggel. A mindent eldöntő harmadik találkozóra 1993. május 26-án került sor, azonban a hatalmas érdeklődésre való tekintettel nem a népligeti "faházban", hanem a Budapest Sportcsarnokban rendezték az összecsapást. A semleges helyszínen végül a Csík János által edzett Vasas érezte magát jobban, Erdős Éva és Tóth Andrea vezérletével 18-12-re győzte le a IX. kerületieket.

A mérkőzés tulajdonképpen fordulópont volt, hiszen ezt követően sorozatban négy alkalommal a Fradi ünnepelhetett. Az E.ON Kézilabda Gálán az utolsó fővárosi rangadó "visszavágójára" kerül sor, a remake-ben azonban újra az akkori főszereplők viszik a prímet.

1993. május 26.
Herz-FTC - Vasas-Dreher 12-18 (5-6)
Budapest Sportcsarnok, 4000 néző
v.: Klúcsó, Lekrinszki.
Herz-FTC: Fiedler A. - Kókainé, Szarka, Kökény, Takács 3 (2), Kulcsár Gy. 1, Krammer. Csere: Kovács 1, Fiedler E. 1, Kertész 6 (4), Tóth B. Edző: Németh András
Vasas-Dreher: Hang - Kántor 3, Tóthné Szabó M. 3, Tóth E., Oravecz, Simics 1 (1), Erdős 4 (1). Csere: Őriné ( kapus), Tóth A. 4, Rajz 2, Angyal 1. Edző: Csík János Kiállítások: 4 ill. 8 perc.
hetesek: 8/6, illetve 3/2.
az eredmény alakulása: 5. perc: 0-2; 23. perc: 2-6; 31. perc: 6-6; 33. perc: 6-8; 46. perc: 8-11; 52. perc: 9-14; 59. perc: 11-17.