Látványkézilabda Debrecenben

2005. december 30. 21:22 © handball.hu

Nagy érdeklődéssel várta minden kézilabda-rajongó a II. E.ON Kézilabda Gála kezdetét, amelyet a debreceni Főnix Csarnokban rendeztek meg. A mérkőzések mellett sor került 2005 Mr. és Miss Kézilabdájának megválasztására, a férfiak között Nagy László, a nők között pedig Tápai Szabina nyert.

Női nosztalgia-mérkőzés a SYMA-kupáért
DVSC 1995 - Magyarország 1995 18-18 (8-8)

Mindkét csapat nagyon jól felkészült a találkozóra, mind taktikailag, mind erőnlétileg. A magyar válogatott '95 a második félidőben már három góllal is vezetett, de a DVSC '95 tíz évvel az EHF-kupagyőzelme után is megmutatta, hogyan tud küzdeni az utolsó percekben. Az izgalmas mérkőzés végén igazságos döntetlen született.

A levegő úrnői
1. Németh Helga és Siti Beáta: 6+6+6 + 4+4+4 + 5+5+6 + 5+5+5 = 61 pont
2. Kirsner Erika és Tóth Tímea: 4+4+4 + 5+5+5 + 5+5+5 + 6+6+6 = 60 pont
3. Balogh Beatrix és Kenyeres Fanni: 5+5+5 + 5+5+5 + 4+4+4 + 4+5+5 = 56 pont
Herr Orsolya a kapuban igen jól védett.

Az ügyességi versenyben két-két feladatot kellett teljesíteniük a párosoknak, és mindegyik gyakorlatot kétszer mutathatták be. A két-két dupla kínai figurát két-két kreatív kapuratörésnek kellett követnie. A levegő úrnői így Németh Helga és Siti Beáta lettek. Szomorkodásra a Kirsner-Tóth illetve a Balogh-Kenyeres párosnak sincsen semmi oka, hiszen az ezüst illetve a bronzérmet szerezték meg.

Férfi nosztalgia-mérkőzés a Powerade-kupáért
Debreceni Dózsa 1975 - Budapest All Stars 20-17 (8-9)
Vez.: Horváth, Marton (MKSZ)

Bár a Budapest All Stars a félidőben még "jócskán" (egy góllal) vezetett, a Debreceni Dózsa '95 felvette ellenfelével a versenyt, és elsöprő (háromgólos) győzelmet aratott a hazai közönség előtt.

A levegő urai
1. Tombor Csaba és Törő Szabolcs: 6+6+6 + 4+4+4 + 6+6+6 + 5+5+5 = 63 pont
2. Bendó Csaba és Császár Gábor: 5+5+5 + 5+5+5 + 5+5+5 + 5+5+5 = 60 pont
3. Nagy László és Iker Romero: 3+3+3 + 3+3+3 + 5+5+5 + 6+6+6 = 51 pont
A kapuban Nenad Puljezevics ügyeskedett.

A feladat ismert volt mindhárom páros részére, így gyorsan elkezdődhetett a csata. A barcelonai játékosok számára talán túl gyorsan is, hiszen - versenyen belül - egyik dupla kínai figura sem sikerült sajnos. Tombor és Törő viszont elkápráztatta a közönséget, és megérdemelten lettek a levegő urai a szintén felszabadultan játszó Bendó-Császár kettős előtt.

Képernyősök Kupája a Sport1-kupáért
Kép-Csövesek - Kép-Mutatók 12-11 (5-6)
Vez.: Nagy, Romero (FC Barcelona-Cifec)

A Kép-Csövesek jól láthatóan csak a második félidőben ébredtek fel, hiszen az első játékrészt a Kép-Mutatók nyerték egy góllal. A média így is vitatkozó világában ezek után biztosan vérre menő harcok következhetnek.

Vez.: Klúcsó, Lekrinszki (EHF)

A hatalmas izgalmakat hozó mérkőzésen a csapatok nem tudtak döntést hozni, hová kerüljön az E.ON-kupa. A kínai figurákban, a dupla kínai figurákban, és még inkább az elrontott kínai figurákban bővelkedő mérkőzés végén ugyanis 37-37 volt az állás. A meccset végül az Ászok edzője, Skaliczki László veszítette el, aki a mindent eldöntő hétméteres-párbajban kihagyta a büntetőt.