A Győr fél lábbal az elődöntőben

2005. március 13. 20:10 © handball.hu

Az EHF-kupa negyeddöntőjében a Győri Graboplast ETO csapata 16-10-es félidő után magabiztosan, 35-22-re győzött a román Silcotub Zalau ellen. Az eredmény mindenképpen biztató a visszavágó szempontjából, hiszen ekkora előny bizonyára elég lesz a továbbjutáshoz.

Görbicz és Vérten értették a taktikai utasításokat
Győri Graboplast ETO KC - Silcotub Zalau 35-22 (16-10)
Győr, Magvassy-sportcsarnok, 2500 néző

Vez.: Muro Sab Jose - Rodriguez Murcia

ETO: Sirina - Kovacicova 1, Mehlmann 4, Görbicz 12/5, Dokic 1, Gogirla 7/1, Vérten 7.
Csere: Herr (kapus), Bradeanu 1, Bódi 2, Borbás, Temes, Mörtel.
Edző: Róth Kálmán
Zalau: Tamás - Maier 4, Gatzel 5/1, Ivan 2, Lazer 1, Morari, Tudorache 2
Csere: Tolnai Szabó (kapus), Holhos 8/3, Crap.
Edző: Gheorghe Tadici

Hetesek: 6/7 illetve 4/7
Kiállítások: 12 illetve 12 perc

A vendégcsapat nehezen vette fel a mérkőzés ritmusát, a győri lányok ugyanis egy 5-0-ás sorozattal indították a meccset. Mehlmann és Vérten gólerős játékával összességében már az első félidőre hatgólos előnyhöz jutott a csapat. Gogirla és Mehlmann átlövései jól sikerültek, emellett az utóbbi látványos cundergólt is lőtt, Vérten pedig indulásokból és betörésből is eredményes tudott lenni.

A román csapat agresszív, 3-2-1-es védekezéssel próbálta meglepni a győrieket. Ez azonban a mai napon nem igazán sikerült, mert lábbal verhetőnek bizonyultak a zilahi lányok, a jól cselező, lendületes győri játékosok megtalálták a védelem réseit. Sirina mezőnybeli védőszázaléka nem volt kiemelkedő, de két hetest is hárított.

A második félidőben lelkesen küzdve tartotta magát a vendégcsapat egy ideig, de a játékrész közepétől egyre inkább kiütközött a magyar lányok erőnléti és technikai fölénye. 23-19-nél volt a legszorosabb a mérkőzés állása, ezután azonban elhúzott az ETO. Gördülékenyen futottak a támadások, Görbicz legszebb napjaira emlékeztetően szervezte a játékot, emellett a mai meccsen a labdaszerzésben is jeleskedett. Vérten pedig a szokásos magabiztos védekezés mellett hétszer talált a hálóba.

A győriek nagy kedvvel játszva, a végére szinte gálaelőadást rendeztek a mérkőzést lelkesen végigszurkoló, teltházas közönség legnagyobb örömére. Az utolsó harminc másodpercben Görbicz, aki a meccsen 12 gólt szerzett, kétszer is elcsente a labdát az elbizonytalanodó román támadóktól, és előbb ő maga zörgette meg a hálót, majd a másodiknál a támadást kísérő Vérten a kipattanót vágta a kapuba. A végeredmény ezzel 35-22 lett, a tizenhárom gólos különbség alapján a magyar csapat már félszemmel a következő forduló sorsolására figyelhet.

Róth Kálmán, a Győr vezetőedzője: Rendkívül fontos volt számunkra, hogy komoly előnyt szerezzünk a visszavágóra, hiszen így nyugodtan léphetünk pályára. Persze, nem szabad hátradőlnünk, hiszen a sportban minden megtörténhet, de felszabadultan játszhatunk majd.