Hornyák 12 gólja sem volt elég

2005. február 2. 22:15 © handball.hu

A hatalmas akarattal és lendülettel játszó Ferencváros csapata a 9-9 gólos Tóth Tímea és Pádár Margit vezérletével tudott nyerni a Vác otthonában. Hornyák Ágnes 12 találata sem volt elegendő ahhoz, hogy a hazaiak megszerezzék a debreceni vereség után igencsak felpaprikázott Fradi ellen a két pontot.

Hornyák 12, Pádár 9 találat
Ha Vácra kézilabdameccsre megy az ember, akkor biztos lehet benne, hogy jó hangulat fogadja. Legyen az akár magyar bajnoki rangadó, vagy nemzetközi kupameccs. A csarnok közelében háromnegyed órával a kezdés előtt már hallatszanak a dobok, dudák. Elmondható, hogy a váci közönségnek igen jó a ritmusszekciója. Amikor a Ferencváros érkezik ide vendégként, akkor igazi hangpárbajt rendeznek a szurkolók. Így történt ez ma is. A bajnoki 5. és 8. helyezett csapott össze egymással, amelyet a Fradi-lányokat kedvelő Hevesi Tamás is megtekintett.

Női NBI, 15. forduló
Váci NKSE - FTC 29-36 (11-20)
Vác, 700 néző
Vez.: Herczeg, Südi

Vác: Gridnyeva - Berta 2, Ilyés 6, Moszkovaja, Hornyák 12, Mátyás, Patru 1. cserék: Juhász (kapus), Farkas V., Tóth K. 3, Mayer 3, Povázsai 1, Szentes 1, Zácsik. edző: Vura József
FTC: Miklosová - Mraviková 5, Pádár M. 9, Kamper 2, Uhraková 6, Tóth T. 9/2, Kirsner 1. cserék: Pastrovics (kapus), Barna, Kovács V. 1, Rábai 2, Csenki, Horváth R. 1, Baross. edző: Németh András
sárga lapok: 3 (Mátyás, Tóth K., Ilyés); 2 (Uhraková, Kirsner)
kiállítások: 4 perc (Moszkovaja, Patru); 6 perc (Tóth T. /2-szer/, Uhraková)
hétméteresek: 0/0; 2/2

A meccs első gólját a vendégek jobbátlövője, Pádár Margit szerezte, majd a következő percben megszületett Hornyák Ágnes válasza is. A Ferencvárosból Pádár, Uhraková, Tóth és Kovács azonban három percen belül négy gólt lőtt, és csak ekkor született meg a következő váci találat (2-5). A 8. percben Ilyés kereste meg az utat Miklosová kapujába, és miután megtalálta, két perccel később újra átlőtte a Fradi védőfalát (4-6).

Hosszú, 8 perces gólcsend következett a váci oldalon, Pádárék pedig megkétszerezték góljaik számát: eddigre már Mraviková is becélozta a kaput, és így lett 4-12 az eredmény a 17. percben. Továbbra is csak menetelt a Fradi, és már a 25. percben elérte a tízgólos különbséget, pedig ekkorra Tóth Tímea már másodszor ült le a kispadra két percre. Ebben a félidőben 27 percen keresztül csak Hornyák és Ilyés lőtt gólt a Vácban, a másik oldalon viszont Kirsner találatával már hat játékos volt eredményes (8-19).

Az első félidő utolsó 3 percében a Fradi elkomolytalankodta a játékot, csak Kamper lőtt újabb gólt, a szemfüles Mayer viszont kettő, Patru pedig egy találatot varázsolt a vendégek kapujába (11-20).

A második félidő elejének képe eltért a megszokottól. Úgy tűnt, Vura József arra kérte a lányokat, hogy altassák a zöld-fehéreket, hiszen a gólokat szinte mindig lassú passzok előzték meg. A taktika be is jött, hiszen a 37. percben a Vác - továbbra is Hornyák és Ilyés vezetésével - 6 gólra megközelítette a Ferencvárost (16-22).

Németh András viszont újabb húzásra készült: beküldte a kapuba az idén egyre jobban teljesítő Pastrovicsot. A hálóőr védései mellett felébredt álmából a Pádár vezette gárda. Uhraková két gyönyörű beállós gólt szerzett, és Mraviková is az ötödik találatánál járt már a 42. percben (17-25). A piros-kékek viszont láthatóan nem engedtek ki, küzdöttek, hajtottak, pedig ezen a porondon már nem sok babér termett nekik.

A 48. percben került sor a találkozó első hétméteresére, amelyet Tóth Tímea értékesített (19-28). A két csapatban ezután felváltva lőtték a gólokat, majd Németh András - időkérése után - Horváth Roxánát és Baross Zsuzsát küldte pályára az 54. percben. Horváth meg is hálálta, és újra tíz gólos különbséget mutatott az időmérő (23-33). Az 58. percben Hornyák kínai figurából megszerezte utolsó gólját (26-35). Ahogyan az előző játékrész végén, ezúttal is kiengedett a vendégcsapat, és a mérkőzés végére leolvadt a tízgólos különbség (29-36).

Legnagyobb meglepetésre Mátyás Auguszta, aki számtalanszor volt a bajnokság gólkirálynője, ezúttal egyetlen egyszer sem talált Miklosová és Pastrovics kapujába. Vereségük ellenére viszont a jobbkezes átlövő, Hornyák volt a Vác vezére, aki 12-szer volt eredményes. Nem hiába szólt minden gólja után a hazai közönség rigmusa: "Ági, Ági!"