Érden kaptunk ki a lengyelektől

2016. március 13. 18:21 © handball.hu

Az Európa-bajnoki selejtező 4. fordulójában a szerdán már legyőzött lengyeleket fogadta a magyar válogatott Érden. Csapatunk egy nagyon hullámzó meccsen kapott ki egyetlen góllal.

2016-os Eb, selejtezők, 4. forduló, 5. csoport
Magyarország
25 (16)
Lengyelország
26 (17)
Érd, ÉRD Aréna, 2200 néző
Játékvezetők: Viktorija Kijauskaitė, Aušra Žalienė (litvánok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc

A vasárnapi meccsen is Janurik Kinga és Mészáros Rea maradt ki a 18-as keretből.

A mérkőzést megelőzően 25. válogatottsága alkalmából Bíró Blankát és Erdősi Ildikót köszöntötték, míg 125-ödször húzhatta fel a címeres mezt Szucsánszki Zita.

Ahogy a szerdai, lengyelországi találkozón, úgy ezúttal is bombaformában kezdett Zácsik: az első három akciógólunk mindegyike neki volt köszönhető (4-3). A védekezésre az elején nem túl nagy hangsúlyt fektettek a csapatok: kilenc perc alatt 6-6 találat született mindkét oldalon. A következő szakasz igazán a hazai szurkolók kedve szerint alakult, így a 13. perc elején, 10-6-nál Rasmussennek kellett megszakítani a játékmenetet. Az időkérése után megtáltosodtak lányaik, és a félidő közepére vissza is jöttek a meccsbe (10-9). Triscsuk magabiztosan lőtte a heteseinket, és lerohanásokból is jó volt a statisztikánk (23. perc: 15-12). Kobylinska volt a lengyelek húzófigurája, harminc perc alatt hétszer talált be Kiss Éva kapujába, s ezzel nagyban hozzájárult az egyenlítésükhöz, majd a félidei vezetés is neki volt köszönhető (16-17).

Bíró Blanka érkezett a szünet után a kapunkba. A plusz mezőnyjátékos támadásokkal próbálkozó lengyeleknek nem jött be ez a taktika, Szucsánszki egészpályás góllal örvendeztette meg a lelkes publikumot, majd a szélsőink is belendültek, mialatt az ellenfél továbbra is behúzva hagyta a féket (43. perc: 22-18). Rasmussen kapitány ismét jókor és jól nyúlt bele a játékmenetbe, s a 48. percben már megint egálra állt a csata (22-22). Triscsuk a hetedik büntető-lehetőségénél hibázott először. Az 53. percben sajnos megint az ellenfélhez került az előny (23-24). Hat perccel a vége előtt 24-26-ról kellett mindent megtenni a meccs megnyeréséért. Hamarosan azonban megint emberhátrányba kerültünk, ami szintúgy nem segített ebben. Ezt a két percet viszont megúsztuk kapott gól nélkül. Kulwinska betalált, és alig két percünk maradt, bár az létszámfölényben. A helyzeteinkből mindössze egy hetest tudtunk belőni, így elveszett a veretlenség. Végeredmény: 25-26.

A vereség ellenére, ha a hátralévő két mérkőzését megnyeri Magyarország, csoportelsőként jut ki a decemberi Európa-bajnokságra.