A hatodik helyen zártuk a hazai Eb-t

2014. december 19. 15:10 © handball.hu

A nagyszerű középdöntős hajrát követően a budapesti végjátékba jutott magyar válogatott szép búcsúra készült: az Eb ötödik helyezését szerezhette volna meg Franciaországgal szemben, de végül egyetlen találattal alulmaradt.

XI. nőikézilabda-Eb, mérkőzés az 5. helyért
Magyarország
25 (13)
Franciaország
26 (16)
Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 3500 néző
Játékvezetők: Jiří Opava, Pavel Válek (csehek)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 6 perc
Mayer nagy küzdéssel vetette bele magát ebbe az utolsó Eb-mérkőzésbe: rövid idő alatt gólt is szerzett, és hetest is harcolt ki (4. perc: 2-2). A védelmi hibák miatt lépéshátránnyal kellett dolgoznunk, de egyelőre bírtuk a lélektanilag nehezebb helyzetet (9. perc: 5-6). A franciák ügyesen használták ki a gyenge pontjainkat, és kontráikkal, valamint bátor lövésekkel a 15. percben már hárommal mentek (6-9). 17 percnyi játék után, 8-12-es állásnál Németh András időt kért, ami után Kiss Éva Bíró Blankának adta át a kaput. Triscsuk biztos kézzel értékesített büntetőire most is nagy szükség volt, és hamar eljött az idő, mikor már az ellenfél rossz percei következtek (23. perc: 11-13). Közben volt már egy is közte, ennek ellenére a félidőre háromgólos hátrányt jegyeztünk (13-16).

A folytatásban szinte rögtön kiállítottak egy játékosunkat, azonban a kétperces szakaszt megúsztuk kapott találat nélkül. Ez a kis öröm után jött egy nagyobb rossz: Kovacsiczot ketten támogatták le a pályáról. Az emberelőnyünk utolsó másodperceiben Tomori talált be, ami után francia időkérés következett (36. perc: 15-16). Felváltva kapták a csapatok a két-kétperces büntetéseket. Bíró Blanka szenzációsakat védett, de az egyenlítés csak nem akart összejönni. Kovacsicz szerencsére sérülés nélkül megúszta, és vissza is tudott térni a pályára.

Létszámhátrányban zárkóztunk egyre (17-18), de Nze Minko hamarjában válaszolt. Triscsuk igazi vezéregyéniséggé nőtte ki magát, jó formában, és nagy kedvvel tette a dolgát (50. perc: 20-22). Planéta és Kovacsics góljaival, nagyon hosszú idő után, újra egált láthattunk az eredményjelzőn, aztán Kovacsiczon volt a sor (53. perc: 23-22). Rossz csere miatt kaptunk egy kiállítást, de a túloldalon Mayer is kiharcolt egyet. Triscsuk már a tizedik találatát szerezte az 55. percben (24-23). Az újabb emberhátrány vastagon ellenünk játszott (24-25), ezután Planéta mentett. Lacrabére egymaga rohanta le a kapunkat (25-26), az idő pedig csak fogyott. Passzív határán kérte ki utolsó idejét Németh András, és még jó hosszan akciózhattunk is, de kapura sem lőttünk. Az elhúzott kontra már szintén nem zárult lövéssel, ám így is nyertek a franciák. Végeredmény: 25-26.

A mérkőzés legjobbjai: Bíró Blanka és Estelle Nze Minko