Elköszönt a válogatottól Pálinger

2012. június 3. 11:50 © handball.hu

Utolsó selejtezőmeccsét játszotta az Eb-re már kijutott magyar válogatott Dabason, és meg is nyerte azt a fehéroroszok ellen. A találkozón elbúcsúztatták a válogatottól a visszavonuló Pálinger Katalint.

2012-es Eb, selejtező, 1. csoport, 6. forduló
Magyarország
28 (14)
Fehéroroszország
21 (10)
Dabas, Diego Sportcsarnok
Játékvezetők: Bojan Lah, David Sok (szlovénok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc

A találkozó kezdete előtt a 254. alkalommal – és egyben utoljára – válogatott Pálinger Katalint köszöntötte Vetési Iván, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke, majd Szucsánszki Zita kapott virágot 75. válogatottsága alkalmából.

A mérkőzést Pálinger kezdte a kapuban, jól védett, és a magyar válogatott Görbicz és Tomori vezetésével egy-két góllal el is húzott. Néhány perc elteltével Herr kapott lehetőséget a kapuban, és Karl-Erik Bøhn tulajdonképpen az egész kezdősort lecserélte. Vincze Melinda és Bulath Anita is betalált, így a 23. percben már öttel vezettünk (13-8), a félidő végére ebből négy maradt. Harminc perc után 14-10 volt az állás.

A második félidő elején visszajöttek a pihenőt kapott magyarok, és a fehéroroszok is feljöttek. A kapuban Kiss Éva elkezdett védeni, így ismét nőtt a két csapat között a különbség. Orbán első találatával először volt hat a mieink előnye (38. perc: 20-14), Labacs és Dronava, valamint Jankovszkaja három perc alatt megfelezte ezt (20-17).

Néhány perc alatt ismét növelte a magyar csapat előnyét, immár nyolcra (46. perc: 25-17), majd jött a szokásos magyar sorcsere, Pálinger pedig a kapuba került. A magyar válogatott az elköszönő kapus védéseinek segítségével megtartotta hét-nyolc gólos előnyét, és 28-21-re verte fehérorosz ellenfelét.