Pálingerrel sikerült

2009. október 15. 18:34 © handball.hu

A magyar válogatott ma Csehország ellen indította a jövő évi Európa-bajnokságra selejtező mérkőzéseinek sorozatát. Kecskeméten egy ideig úgy tűnt, simán papírformával startol a csapatunk, de végül szinte egészen a lefújásig izgulhattunk.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 4 perc

A magyar válogatott mai kimaradói: Pastrovics Melinda, Vincze Melinda.

"Hétfőn és kedden két-két edzést tudtunk magunk mögött: az első nap a hatosfalas, a másodikon a nyitott védelmet gyakoroltuk. Mindkét nap biztatóan mozogtak a lányok, elégedett vagyok a mutatott formájukkal. Ma csak a győzelemre koncentrálunk” – osztotta meg a találkozót megelőző gondolatait Mátéfi Eszter szövetségi kapitány a handball.hu olvasóival.

Vérten szép egyéni akcióval nyitotta meg a góljaink sorozatát, csapatunk pedig alig tíz perc alatt 5-2-es előnyre tett szert. A csehek védelme már az elejétől hatékonyabbnak bizonyult támadójátékuknál: a gyorsan nagy hátrányba kerüléstől Tomecková duplája mentette meg őket. Nálunk főként a lerohanásos támadásokra lehetett építkezni, a tempójátékot nem tudta az ellenfelünk lábbal lekövetni, ha pedig felállt fal ellen kellett támadnia, megremegtek a kezek-lábak (20. perc: 8-4).

Pálinger a három cseh büntetőből kettőt kihalászott, Tóth Tímea a magyar hetesek értékesítése mellett akciógólokkal is segítette a csapatot. Rajta, Bulathon és Szucsánszkin kívül a szélsőink, Bódi, Orbán és Vérten neve mellé könyvelhettük találatainkat. Egy félidőnyi játék után 13-9–re állt a meccs.

Az elvártnál kicsit döcögősebbre sikeredett a folytatás, mikor közel hat percet kellett várnunk a hazaiak első kapubevételére, ami viszont Tóth Tímea jóvoltából igencsak mutatósan sült el. A Tkadlec-alakulat kapusteljesítménye javult fel erre az időszakra, Satrapová szarvait nehezen lehetett letörni (46. perc: 18-15). Mátéfi Eszter lehívta Hornyákot, akinek játékával szemmel láthatóan nem volt elégedett, de más se nagyon akadt ekkor, aki húzta volna a társait magával.

A 48. percre az ellenfél kettőre zárkózott, és az egygólos különbségért támadott, amitől Pálinger bravúrja mentett, de a megítélt hétméteressel szemben ő is tehetetlen maradt (18-17). A viharfelhőket nem sikerült oszlatni sem a játékosok, sem a védelmi taktika variálásával (54.. perc: 19-18). Az utolsó percekre viszont a csehek fejben elfáradtak, Tóth Kata duplázott, és Simerská utolsó lövése csak a szépítést jelentette együttesének. Végeredmény: 24-20.

A magyar válogatott a vártnál nehezebben ugyan, de megszerezte első pontjait a 2010-es Eb-selejtezősorozatban. Bizony ezen a találkozón nagyon jól jött Pálinger Katalin és Tóth Tímea rutinja.

A meccs legjobbjai:
Tóth Tímea (HUN)
Lucie Satrapová (CZE)

Vérten orsolya mérkőzés alatti sérüléséről egyelőre annyit tudni, hogy ugyan nem szédül, de a térlátásával problémái vannak.