Eb: Dánia ellen sem szépítettünk

2016. december 7. 20:15 © handball.hu

Az Eb-nyitányon elszenvedett, csehek elleni vereség után a második fordulóban Dánia együttese várt ránk. A magyar lányok ezúttal is csak mellékszereplők lehettek egy újabb csatában.

XII. nőikézilabda-Eb, C-csoport, 2. forduló
Dánia
23 (12)
19 (10)
Svédország, Malmö, Malmö Jégstadion, 1946 néző
Játékvezetők: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek (lengyelek)
Piros lap: Szekeres

Az első mérkőzés kudarca után a második meccs első támadását mi indíthattuk, ám a helyzet kimaradt, és a kontrából az ellenfél szerezte meg az első gólt. Védekezésben hatékonyabbnak bizonyultunk, mint a csehek ellen, de támadásban továbbra se történt áttörés. A dánok sorozatban csak hibáztak, ám a részeredményre ráültünk (16. perc: 5-3, 19. perc: 8-5). A következő szakasz a mi felzárkózásunkat hozta (23. perc: 8-7), és az egyenlítés lehetősége is a kezünkbe került. 9-7-nél Görbicz büntetője kis híján elakadt a dán kapuba, de hangsúlyozzuk, csak kis híján. A félidőre 12-10-zel fordultak a csapatok.

A szünet után egyik együttes sem engedhetett meg nagyobb lendületet a másiknak. A magyar szövetségi kapitány a sárga lapja után hajszállal időkérést eszközölt (43. perc: 15-13). 19-15-nél jöhetett volna az elbizonytalanodás, ám Görbicz betalált. A remény felcsillant, de szinte rögtön el is úszott. A játékkép statikussága nem változott, s ráadásként az 53. percben, 21-17-nél a harmadik büntetőnk maradt ki. A helyi szurkolókkal kapcsolatban panasz nem lehetett, de ezúttal a „nyolcadik játékos” sem ért sokat... Woller sérülés miatt került le a pályáról, aztán az 56. percben Szekeres kapta meg a harmadik kétperces kiállítását (21-18). 22-19-nél Triscsuk is hetest rontott, vagyis úgy is mondhatnánk, hogy Reinhardt megint hárított. A maradékról írni sem érdemes. Végeredmény: 23-19.

A mérkőzés legjobbja: Sandra Toft