Egy hét múlva plusz hétről indul az ÉRD

2016. november 12. 15:48 © handball.hu

A sorsolásnak köszönhetően lesz magyar csapat az EHF-kupa csoportkörében, ám biztosan nem három. Az utolsó selejtezőkör első mérkőzésén az ÉRD vendége a Dunaújváros volt.

EHF-kupa, 3. selejtezőkör, 1. mérkőzés
ÉRD
29 (15)
Dunaújvárosi Kohász KA
22 (9)
Érd, ÉRD Aréna
Játékvezetők: Ruud Geraets, Paul Geraets (hollandok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 10 perc
Piros lap: Cifra (3x2 perc), Mičijević (azonnal)
Az első perctől kezdve jó védekezés és – ahogyan azt már sokszor megszokhattuk, – jó kapusteljesítmény jellemezte az érdi oldalt. Tíz perc alatt 6-2-re húzott el a hazai csapat, Zovko mester pedig nem tudott elég hitet adni lányainak. A 25. percben már plusz nyolc volt az ÉRD előnye, amelyből hat maradt a félidő végére: 15-9.

A nem kis hátrányt próbálta volna ledolgozni a Dunaújváros, ám pillanatok alatt ismét nyolcra hízott a narancssárgák előnye (36. perc: 19-11), és a felzárkózást megkezdő DKKA mínusz négyig jutott csak (47. perc: 22-18). Az utolsó percekre elfogytak a türelmes dunaújvárosi befejezések, ráadásul Cifra piros lapot kapott harmadik kiállításáért az 55. percben, így 29-22-es eredménnyel utaznak az érdiek Dunaújvárosba.

A visszavágón kétséges lesz Ćamila Mičijević játéka, hiszen a játékost piros lappal állították ki a 60. percben és kék lapot is kapott, azaz fegyelmi tárgyalást tartanak majd az esetről.