Döntetlen a japánok ellen

2016. március 12. 6:16

Erősen felforgatott összeállításban ért el 22-22-es döntetlent a japán válogatott elleni mérkőzésen a Dunaújvárosi Kohász KA felnőtt együttese.

1
A japán válogatott ellen lépett pályára az akadémia felnőtt csapata. Zdravko Zovko együtteséből ezúttal hiányoztak a válogatott játékosok, s mellettük Triffa Ágnesre és Szalai Babettre sem számíthatott a szakvezetés, mely több fiatal tehetségnek is lehetőséget adott a bizonyításra.

Talán emiatt is, de kissé visszafogottan kezdte a meccset a magyar együttes, melynek nagyon nem ízlett az ázsiaiak teljesen nyitott védekezése. A vendégek rengeteg lábmunkával igyekeztek zavarba hozni a hazaiakat, s mivel ezt sikerrel tették, igen korán, már a nyolcadik percben időt kellett kérnie Zdravko Zovkonak (2-4). A vendégeket ez sem zökkentette ki, s már 6-3-ra is vezettek, mikor támadásban változtatott a Kohász, és a kétbeállós játékkal végre sikerült többször mattolni az ellenfelet, így 7-7-nél már a vendégek kapitánya rendelte magához tanítványait.

A vezetést először a huszadik percben tudta magához ragadni a hazai csapat, majd miután Azari harmadik gólját követően Klujber is betalált a vendégek kapujába, a mérkőzésen először kettő gól volt a Kohász előnye (11-9). Ugyan innen még egyszer sikerült egalizálnia a japánoknak, Klujber előbb hetesből, majd átlövésből is betalált, így a félidei szünetre 13-12-es vezetéssel vonulhatott a DKKA. A térfélcserét követően jól kezdett a magyar csapat, melyben ekkor már Bulath Anita és Takács Dusmáta is pihenőt kapott. A mérkőzésen végig irányító Molnár Beatrix, Klujber Katrin, valamint Horváth Bernadett is szép gólokat szerzett, míg a túloldalon a védekezés is összeállt, így a 40. percben 18-14-es állást mutatott az eredményjelző.

A vendégek persze nem adták fel, japán-norvég kapusuk, Kametani védéseinek is köszönhetően megkezdték a felzárkózást, s a 45. percben minimálisra csökkentették hátrányukat (19-18). A szoros eredmény ellenére is sorra küldte be fiatal játékosait Zdravko Zovko, így a találkozó véghajráját gyakorlatilag juniorjaival játszotta végig az együttes, mely hibázgatott ugyan, de elszántságára egy pillanatig nem lehetett panasz. Az utolsó percekben mindkét gárda megszerezhette volna a győzelmet, de végül 22-22-es döntetlennel ért véget az összecsapás.

Zdravko Zovko is elégedett volt a látottakkal, különösen úgy, hogy a héten először fogtak labdát a kezükben játékosai. "Nagyon sok munkát végeztünk el az elmúlt napokban, főleg futás szerepelt a programban, és csak a ma délelőtti edzésen kézilabdáztunk először. Ehhez képest nagyon hasznos mérkőzést játszottunk egy jól felkészített, nagyon gyors csapat ellen. A védekezésünk agresszivitásával elégedett voltam, sokat játszhattak a fiatalok is, maximálisan elérte a célját tehát a mai összecsapás" – fogalmazott a DKKA szakvezetője.