Megérdemelten nyert a Nagybánya

2016. február 5. 18:37 © handball.hu

Értékes idegenbeli pontokért lépett pályára az FTC a Nagybánya otthonában. A biztos sikerért érkező magyarok szinte végig alárendelt szerepben szenvedtek sajnos végül komoly, nyolcgólos vereséget.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. csoport, 3. forduló
HCM Baia Mare
32 (16)
FTC-Rail Cargo Hungaria
24 (14)
Nagybánya, Sala Polivalenta Lascar Pana
Játékvezetők: Michalis Tzaferopoulos, Andreas Bethmann (görögök)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 2 perc
Őrjöngő hangulat fogadta a Fradit a Nagybánya otthonában. A kemény kerettel szemben kíváncsian várhattuk, mihez kezd a magyar bajnok. Négy perc alatt mindössze egy-egy találatig jutottak a csapatok. Pena vezetésével lépéselőnyhöz jutottak a mieink, a spanyol hármat jegyzett az első négy gólból. Ardean Elisei és társai gyorsan észbe kaptak, és a pontosabb támadójátékuknak köszönhetően a 13. percre meg is léptek (7-5). Szekerczés hetesét Ungureanu kifogta. Pena újabb kettőt tolt rá, és így 8-7-nél már az egyenlítésért támadhattunk. 9-7-es állásnál került sor az első időkérésre, Elek Gábor által.

Szekerczés után Pena is büntetőt rontott. 11-7-nél Hornyák Dóra mutatkozott be a román szurkolóknak is. Geiger duplázott, ami után már még nehezebb helyzetbe került az FTC (13-8). Elek tréner a második időkérési lehetőségét is kihasználta a 22. percben, amikor is hatékonyabb védekezésre ösztönözte csapatát. Jezic csak sárga lapot kapott egy Penával szemben elkövetett súlyos szabálytalanságért, ami után Szekerczés végre értékesítette az első magyar hétméterest. Időközben Szikora helyére már Tomasevic állt, de ő sem tűnt éles váltásnak. Szekerczés újabb két büntetőt váltott gólra, ezzel hozzájárult ahhoz, hogy megállítsa a román hengert. Félidőben: 16-14.

A magyar kapuba Szikora állt vissza a szünet után. A 34. percben, 16-15-nél ismét már az egyenlítésért támadhattak a népligetiek, de újból sikertelenül. Pineau sem mezőnyben, sem büntetőből nem tudott hibázni (38. perc: 19-16). 19-17-nél egy védés után Ungureanut kellett ápolni a kezével, de semmi komoly nem történt vele. A következő támadást követően Perianu kapott egy szép fault-ot Szekerestől, de szerencsére ez ítélet nélkül maradt (41. perc: 19-18). Szekeres újabb védőmunkája után Jezic padlóba harapott, de ezt nem úsztuk már meg ilyen olcsón. Pineau a megítélt hetest belőtte, majd Jezic akcióból is „visszaköszönt” (42. perc: 21-18).

22-18-nál már szekeres kapott egy könyököst. A kipattanó labdákat rendre érvényesítő ellenfél az utolsó negyedbe érkezve öttel ment (24-19). 25-20-nál megint Tomasevic jött vissza. A meccs elején felvillanó Nascimento is betalált (27-20), s innen vagy a magára találás, vagy a megsemmisítő vereség lehetett a Fradi két útja. Geiger megint belendült, és a 29-21-es részeredmény sok jót nem sejtetett az 52. percben. Az 56. percben Nascimento kiállítása volt az első együttesének. Abbingh a legvégére lendült be, és emberhátrányból is betalált (31-23). Pena kilencedik gólja már a tíz köztéért támadás alól „mentette fel” a románokat. Végeredmény: 32-24.