A címvédőt verte a Győr a középdöntőben

2016. január 9. 15:44 © handball.hu

A BL-középdöntő első fordulója az egyik legnagyobb csatát hozta Győrben is: a címvédő Podgoricával szemben kellett otthon tartani a pontokat. Az ETO Grimsbö-vel a kapuban végig tudatos játékkal hozta ezt az egyik legfontosabb mérkőzést.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. csoport, 1. forduló
22 (13)
ŽRK Budućnost
20 (11)
Győr, Audi Aréna
Játékvezetők: Robert Schulze, Tobias Tönnies (németek)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 12 perc
Több, mint hat percet kellett várni a győri szurkolóknak az első gólörömre, amit a vb-döntős holland válogatott klasszisa, Groot szerzett, s ő szerezte a következőt is (2-2). A hőfok már korán magas szintre kapott, és a hazaiak vették továbbra is a ritmust. A 21. percben az első magyar játékos, Korsós Dorina is betalált (9-6), s ez is maradt a játékrész egyetlen magyar gólja. 9-7-nél Neagu hetesét Grimsbö kifogta. A 24. percben kemény feszültség alakult ki, amolyan „Prokop-módra”: Amorim támadásban labdáért lendült, a pálya szélén pedig Adzic-csal „találkozott” a lába. Szerencsére sérülés nem történt. Grimsbö védés közben elcsúszott, de ő sem szorult ápolásra. Neagu után Bulatovic is hetest rontott Grimsbö-vel szemben. A 26. percben lerohanásból Mehmedovic egyenlített (10-10). A félidő egy időn túli szabaddobással, s Ambros Martín sárga lapjával zárult, 13-11-es állással.

Szigorú védekezéssel érkeztek a csapatok a második harminc percre, ahol a Győr okosan tartani tudta az előnyét. A Tomori sérülése után frissen igazolt Alstad is pályára került, és szépen vette is társaival a ritmust. Egy percre sem lehetett figyelmet téveszteni, olyan szinten lihegett az ellenfél a Győr nyomában (45. perc: 16-14). Grmisbö továbbra is a mezőny fölé nőtt, s elsősorban ez kellett ahhoz, valamint a megfelelő védekezés, hogy a kőkemény rivális se férkőzhessen közelebb (54. perc: 19-16). Bő három perccel a vége előtt is kettővel vezetett az ETO, amikor az ellenfél megnyitotta a védőfalt. Bulatovic két percre a kispadra kényszerült, és Bódi egy igazán klasszikus szélső-találatot szerzett az első kapura lövéséből. A hátralévő minimális idő sem hozott már szerencsére meglepetést, így 22-20-as végeredménnyel nyerte a Győri ETO a mérkőzést.