Öt kör után is veretlen maradt az FTC

2015. november 15. 17:20 © handball.hu

Három BL-csoportbeli győzelem és egy döntetlen után a veretlensége megőrzéséért lépett pályára a Ferencváros vasárnap, a Podravka otthonában, sikerrel. A csoport másik mérkőzését a párizsi terrortámadások miatt későbbi időpontra halasztották.

Bajnokok Ligája, csoportkör, B-csoport, 5. forduló
RK Podravka Vegeta
24 (12)
FTC-Rail Cargo Hungaria
27 (16)
Kapronca (Koprivnica), Fran Galović Sportcsarnok
Játékvezetők: Játékvezetők: Cristina Năstase, Simona Raluca Stancu (románok)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 10 perc
Felszabadult, lendületes játékkal indított a Ferencváros (4. perc: 0-3). Mire a hazaiak nekiláttak volna felzárkózni, a népligetiek megint újítottak (10- perc: 3-6). Stabilan tartották maguknál az előnyt Kovacsiczék, s szerencsére a román játékvezető hölgyek is jól kezelték a helyzeteket (18. perc: 7-10). Szikora hetest fogott, s csapata akciógól nélkül úszta meg az emberhátrányos időszakot is (22. perc: 8-11). Szekerczés második büntetője a felső lécen csattant. Horvát félről komoly szabálytalanságokat láthattunk, s végül már nemcsak a játékosok, de a vezetőedzőjük is büntetést kapott. A Podravkának viszont sokszor nagyobb szerencséje volt kevesebb emberrel felállva, mint teljes létszámmal. Félidőben: 12-16.

A fordulót követően is sorra potyogtak a kétperces kiállítások, Szucsánszki például már a másodiknál tartott a 38. percben (14-18). A hosszabb gólcsendet a hazaiak törték meg, egész pontosan Nemaskalo. Sok hibával játszottak a magyarok, és megint magukra engedték az ellenfelet (45. perc: 18-20). Ezt tetézendő, ráadásul kettős emberhátrányba is kerültek, ami alatt Niksic találata után Dzono egyenlített. Szamoránsky gólja nagyon jókor jött, s Szikora védései is úgy kellettek, mint egy falat kenyér. Szekerczés két rontott hetese után Pena betalált, majd mezőnyből is eredményes tudott lenni (53. perc: 21-24). Pena szárnyakat kapott, s nagyon úgy tűnt, nem csak az utolsó tíz perc, hanem a meccs nyerő embere lehet. A végjátékban kialakított négygólos előny már elég volt a Fradinak a lefújásig, hogy behúzza a mérkőzést. Végeredmény: 24-27.