BL-győztes a Budućnost, a bronz a Vardaré

2015. május 10. 14:30 © handball.hu

A Final4 második, egyben utolsó játéknapján a Dinamo és a Vardar vívott meg egymással a bronzéremért. Penezic vezérletével a macedónoké lett a harmadik hely. A Budućnost "segedelemmel" verte a Larvikot, és nyerte meg a BL-t.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 8 perc

Még szinte el sem kezdődött a BL-döntő, Neagu bokája letapadt a pályára, és pár percig kérdéses volt, tudja-e ezen a fontos meccsen segíteni társait. Csapata nem blokkolt le a helyzettől, s a 3. perc végére már 0-3-ra meglépett.Sokat az első montenegrói kiállításra sem kellett várni, miután már másodszorra volt ellenfele keménységének áldozata Edin. 0-4 után jött az első norvég gól. A Buducnost első büntetőjét Petrovic kihagyta, és a következő akciókat is elkapkodták. Nora Mörk egymaga vitte a hátán a Larvikot, bő tíz perc alatt mindhárom gólt jegyezve (3-4). A 13. percben, 3-6-nál kért először időt Gjekstad, de lányainak nagyon enhéz dolga volt a kőkeményen védekező riválissal szemben (18. perc: 5-9). A furcsa játékvezetői ítéleteket embernek kellett lenni a talpán, aki követni tudta (25. perc: 7-10). Bulatovic tartása szintúgy komoly kihívást jelentett, az ő hathatós közbenjárásával hatgólos előnyhöz jutott a félidőre a Buducnost (8-14).

Az első játékrészben nyújtott 50%-os védési statisztikája után sem engedett magának lazulást Woltering, miközben mezőnyben is nőtt a balkániak előnye (37. perc: 10-18, 40. perc: 11-20). Emellett a megúszott piros lapok számát is tovább gyarapította a csapat. A 46. percben, 13-21-nél használta ki az utolsó időkérési lehetőségét a Larvik, ezután Edin magára találásának is köszönhetően picit közelebb tudott zárkózni a csapat (49. perc: 16-21). A két skandináv hős, Edin és Nora Mörk hajtotta előre társait (53. perc: 18-22), de ilyenkor, igazán belelendülve is plusz két ellenfele volt az északi lányoknak… Azt egy szóval sem lehet mondani, hogy ez a Larvik a második félidőben nem tett volna meg mindent a győzelemért, azonban a Buducnost nyolc gólig duzzasztott előnyéből egészen a legvégéig is kitartott. Gro Hammerseng-Edin végjátékban történő kiállítása megpecsételte együttese sorsát. Végeredmény: 22-26.

A szezon gólkirálynője Cristina Neagu (ŽRK Budućnost) és Andrea Penezic (ZsRK Vardar SzCBT) lett, 102-102 góllal.
A Final4 legjobb játékosa: Clara Woltering (ŽRK Budućnost)