Spanyol - norvég döntő jön

2014. december 19. 17:54 © handball.hu

Az Európa-bajnokság elődöntőiben Montenegró Spanyolországgal, míg Norvégia Svédországgal harcolt a döntőbe jutásért Budapesten. A spanyolok a címvédőt legyőzve finalisták, hozzájuk Norvégia csatlakozik, így a 2008-as Eb-finálé ismétlődik meg.

XI. nőikézilabda-Eb, elődöntő
Montenegró
18 (8)
Spanyolország
19 (13)
Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 3500 néző
Játékvezetők: Peter Brunovský, Vladimír Čanda (szlovákok)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 4 perc

Meglepetésre egészen a 9. percig kellett várnia montenegrói szurkolók első gólörömére (1-3). Amint láthattuk, nem csak egy kezdeti fék volt az ok, hanem a jól szervezett spanyol taktika (15. perc: 2-6). A belső emberek tették a dolgukat, és ez párosult egy kiemelkedő kapusteljesítménnyel (23. perc: 4-11). A kérdés az volt, meddig bírják ezt a koncentrált játékot. Félidőben: 8-13.

A második félidő montenegrói góllal indult, ami után viszont ismét Navarro percei következtek: hetest, és ziccert is fogott. A spanyol támadásokkal szemben keményen megtalálta a rivális a fegyvert, de ami védekezésben feljavult a balkániaknál, annyival többet elöl nem tudtak hozzáadni. A hispánok hiába szereztek húsz perc alatt csak három gólt, még emellett is náluk maradt az előny (13-16).

Radicevic vitte a prímet, aztán Mehmedovic is besegített, így négy perccel a vége előtt szorosodott az állás (16-18). Navarro villant, de aztán Radicevic megint betalált, és maradt még bő másfél perc. Pinedo üresen maradt, a kontránál viszont belemenést fújtak Montenegrónak. Radicevic még szépített, és kilenc másodperc maradt az utolsó spanyol támadásra. Gól már nem született. Végeredmény: 18-19.

Spanyolország így a címvédő legyőzésével került a vasárnapi fináléba.

A mérkőzés legjobbjai: Andjela Bulatovic és Silvia Navarro

Norvégia
29 (13)
Svédország
25 (11)
Játékvezetők: Dalibor Jurinović, Marko Mrvica (horvátok)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 2 perc

Skandináv szomszédtalálkozót hozott a 2014-es Eb második elődöntője. 3-0-lal nyitottak a norvégok, és a tőlük megszokott nyugodt, határozott módszerrel haladtak előre (12. perc: 7-3). 8-3-nál 80%-nál tartott a norvég hálóőr, és a svédeknek ekkor már igazán lépniük kellett valamit. A félidő közepe hozott némi fordulatot, amivel lövőtávolba kerültek a svédek. A 26. percben már egyre olvadt a svéd hátrány (10-9), a második tizenöt percben mutatott játék pedig igazán biztató volt a folytatást tekintve. Félidőben: 13-11.

A szusszanás alatt nem fogyott a tűz, így a folytatás izgalmas játékot sejtetett. Nagyjából egy tucatnyi percig ki is tartott Torstensonék lendülete (18-17), de ezután egy 4-0-s sorozatot hozott ellenfelük. Az újbóli felkapaszkodáshoz azonban már nem volt elég szufla, és a ziccerek is sorra kimaradtak (52. perc: 26-20). A végén a norvégoknak ráadásul mintha minden összejött volna, a svédeknél pedig pont ennek homlokegyenest ellentéte. A legvégét nyugodtan hátradőlve, félgőzzel is behúzhatta Norvégia. Végeredmény: 29-25.

Norvégiára Spanyolország vár a vasárnapi döntőben, míg Svédország Montenegróval vív harcot a bronzéremért.

A mérkőzés legjobbjai: Isabelle Gulldén, Nora Mörk