Az ötödik helyért játszunk

2014. december 17. 20:16 © handball.hu

Az Eb-csoportunk záró középdöntő-mérkőzésén mi voltunk érdekeltek a már fix elődöntős, veretlen Norvégia ellen. Győzni tudtunk, s a végjátékra így odaértünk Budapestre, az 5. helyért folytatott csatára.

XI. nőikézilabda-Eb, I. középdöntő-csoport, 3. forduló
29 (15)
Norvégia
25 (11)
Debrecen, Főnix Csarnok, 4800 néző
Játékvezetők: Dalibor Jurinović, Marko Mrvica (horvátok)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 4 perc
Bár úgy tűnt, az elején már meglép ellenfelünk (3. perc: 1-4), Németh András megfelelő pillanatban kért időt, és tudtunk ritmust váltani (7. perc: 4-4). 4-5-nél Triscsuk hetesét Sando fogta, és ezzel megint beragadtunk (11. perc: 4-7). Tóth Gabinak az „ideje korán” történt bevetése nagyon bevált, három gólt is lőtt futószalagon (6-7). Lassan a játék ritmusát is felvettük, és mindjárt kiegyenlítettebb is lett a küzdelem (19. perc: 8-9). 9-11-nél Breivang átlövése landolt Triscsuk arcába, amit szerencsére játékosunk jól viselt. Temes kevesebb, mint egy perccel a pályára lépés után kétperces büntetést kapott. A 25. percben egyenlítettünk (11-11), majd a vezetést is megszereztük (28. perc: 12-11). A félidő utolsó percében már háromra növeltük előnyünket, majd Kiss védett, s zárásként Bulath is betalált. Félidőben: 15-11.

Mikor a szünet után is már úgy tűnt, az öltözőben hagyta a játékkedvét az ellenfél, már csak az volt a feladat, hogy a norvégok érdektelenségét a legvégéig a magunk javára tudjuk fordítani. Volt már hat is közte, s a folytatás is kecsegtető maradt (41. perc: 20-15). A 44. percben, Kovacsics hetesénél már 22-16-ra álltunk, de még hosszú volt a folytatás. Már az utolsó tíz percre fordultunk, és még mindig jó volt az összkép a mi szempontunkból nézve (25-20). Mintha az utolsó percekre mindenki elégedett maradt volna a fennálló helyzettel, annyira nem pörgött egyik együttes sem. Nem becsmérelve csapatunk sikerét, hozzá kell tennünk, hogy a bravúrok nem egy motivált riválissal szemben születtek. A számára tét nélküli norvég válogatott elszenvedte első vereségét, míg mi bejutottunk a budapesti végjátékba, ahol az ötödik helyért fogunk játszani. Végeredmény: 29-25.

A mérkőzés legjobbjai: Heidi Löke és Kiss Éva

A folytatásban Norvégia Svédországgal, Spanyolország pedig Montenegróval játssza az elődöntőt. Az ötödik helyért Magyarország Franciaországgal méri össze erejét.

Németh András a meccs utáni sajtótájékoztatón azt emelte ki, hogy helyén kell kezelni a győzelmet, hiszen ez a mérkőzés csapatának volt igazán fontos: "Bebizonyítottuk, hogy tudunk támadni is, nem csak védekezni. Lekerült az a teher a játékosokról, ami még akkor voltuk rajtuk, amikor az elődöntő volt a tét. Most felszabadultabban játszhattunk. A keddi szünnapon sokat beszélgettünk, és átbeszéltük, hogy lehetünk sikeresek a norvégok ellen" - mondta Németh, aki külön köszönetet mondott Debrecennek a szeretetért, vendéglátásért.

Bulath Anita, a magyar csapat legeredményesebb játékosa: "Boldogok vagyunk, hogy nyertünk, és kijavítottuk a dánok elleni fiaskót, és játszhatunk az ötödik helyért."

Thorir Hergeirsson, a norvégok szövetségi kapitánya: "Nagyon jó csoportot sikerült megnyernünk. A mai meccsen nem tudtunk végig koncentrálni, így a magyarok megérdemelt győzelmet arattak."