A Fradi lélekben búcsúzott a BL-től

2013. november 9. 18:02 © handball.hu

A Ferencváros az idei BL-szereplését sajnos már az első fordulóban egy meghatározónak tűnő vereséggel nyitotta. Most, az ötödik fordulóban volt lehetősége arra, hogy az Ikastban elszenvedett súlyos vereséget kompenzálja az FCM ellen, de ezt nem tette meg.

Bajnokok Ligája, B-csoport, 5. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria
25 (10)
FC Midtjylland
26 (13)
Dabas, OBO Aréna
Játékvezetők: Branka Maric , Zorica Masic (szerbek)
Kiállítások: 0 perc Kiállítások: 4 perc
Zácsik-duplának örülhettek a szép számú hazai szurkolók, de aztán rákapcsolt az ellenfél, és egy 0-3-as sorozattal rögtön átvette az irányítást. Bár lehetett volna ez csak egy rövid ideig tartó periódus, de sajnos nem így történt (14. perc: 3-5). A 17. percnél, 5-6-nál időt kért Elek Gábor, aki nyilván ekkor már látta, hogy a kilenc gólos különbség leküzdése esélytelen, csak a győzelem számíthat. Lassacskán a Fradi úgy tűnt, hogy összekapja magát: a dán akciók kihasználatlanul maradtak, s Pena hetesei ellen is esélytelen volt Englert. Ennek ellenére Spellerberg harmadik, majd Jensen második találata után egyenlített az ellenfél (9-9)majd a meglepő bírói ítélettel szemben szerencsére ott volt Abramovics. A Ferencvárost lerohanta a rivális, és mindenki rémálma vált valóra azzal, hogy hazai pályán már az első játékrészben több mint tíz percig volt hatástalan a pesti csapat (29. perc: 9-12). A félidőt 10-13-ra hozta az FCM.

Az Abramovics helyett bent lévő Szikora hiába próbálkozott, a lerohanásokkal szemben esélytelen volt (39. perc: 12-16). A tűz hiányzott a csapatból, s az is magáért beszélt, hogy Szucsánszki a 40. percben szerezte az első találatát, miközben Tomori gólképtelen maradt. Groot egymás után két hetest értékesített, s a tanácstalanság egyre jobban eluralkodott a Ferencvároson (46. perc: 13-18). Tomori első gólja a 48. percben született (15-19), de utána azonnal rá is toldott. Hiába jöttek a hazai találatok, ha ezalatt érkeztek azok a pálya másik feléről is (50. perc: 18-21). Amit a legkevésbé várt a dabasi publikum, hogy nemhogy vereséggel, hanem egy ilyen esélytelen vereséggel tudja le ezt a kört a népligeti alakulat, az már realizálódni látszott (55. perc: 19-24). A rémálom végül egy minimális, egygólos vereségben realizálódott úgy, hogy egy megismételt időn túli hétméterest fogott ki második kísérletre Englert. Végeredmény: 25-26.