Kőkemény vereségbe futott a Fradi

2013. október 6. 16:42 © handball.hu

A Ferencváros idegenben kezdte meg az idei BL-csoportkört. Ezúttal a dán FCM otthonában léptek pályára a zöld-fehérek, ám ott semmi sem úgy sikerült, ahogy azt előzetesen eltervezték...

Ikast
Játékvezetők: Diana-Carmen Florescu, Anamaria Duta (románok)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 14 perc

Szélső és hetes-góljainak köszönhetően az ötödik percre már 1-4-es vezetésre tett szert a Ferencváros. A rontott támadások sora megbosszulta magát, s a magyar csapat magára húzta ezzel ellenfelét (9. perc: 4-4), majd Stine Jörgensen találatával már a házigazda vezetett. Elek Gábor hamar időt is kért. Englert elbizonytalanította a népligeti lövőket, és egyelőre vezéregyéniségnek sem lépett elő senki (16. perc: 8-4). Tomori törte meg a bő tízperces FTC-gólcsendet. Pena akcióból volt sikeres, azonban az utána megítélt büntetőt kihagyta. A felzárkózást emberhátrány is nehezítette (21. perc: 10-6). Tomori és Pena bombáival lett ismét barátságosabb az eredményjelző látványa (23. perc: 10-9), s ekkor már a dánok edzőnőjének volt oka az időkérésre. A szünetig hátralévő időben az FCM-nek jött ki megint jobban a lépés, ráadásul páros, és szimpla kiállításra is sor került. Félidőben az állás: 16-11.

A pihenő után Abramovics helyett Szikora állt a magyar kapuba, támadásban pedig egy hatékonyabb ostrom indult (38. perc: 18-16). A dánokat sem lehetett azonban könnyen leírni: nagy játékkedvvel mentek előre, s a Fradi lépésről-lépésre egyre nehezebb helyzetbe került (43. perc: 22-16, 46. perc: 26-16). Eközben Elek Gábor időkérése sem segített, újból hosszú-hosszú gólcsendet kellett elszenvedni. Az FCM-találatok továbbra is sorra potyogtak, míg a vendégek részéről többek között Szucsánszki és Zácsik sem jegyzett egyet sem, s ugyanez volt elmondható az 53. percig a beállósokról is. Szikora sem vált be, Abramovics visszaállt ugyan, de már szinte menteni sem lett volna mit. Szucsánszki az utolsó előtti percben dobott egyetlen találatot, hogy legalább a gólszerzők listájára feliratkozzon. Ugyan volt már tizenkét gólos hátrányban is a Fradi, végül "csak" kilencgólos vereséggel kellett hazaindulnia. Végeredmény: 32-23.