Nagyot harcolt a Krim Larvikban

2013. április 6. 15:02 © handball.hu

Elérkeztünk a Bajnokok Ligája elődöntőihez, a sort pedig a Krim larviki vendégszereplése nyitotta. Az esélyek ugyan a házigazda mellett szóltak, de a szlovénok olyan repülőrajtot vettek, mely még a második félidei gyengébb szereplés mellett is győzelmet ért nekik.

Larvik, Arena Larvik
Játékvezetők: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek (lengyelek)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 10 perc
Mavsar góljaival indult a meccs, no meg Grubisic szép védéseivel, s a hetedik percben meglepetésre már 0-4-es vendégvezetést könyvelhettünk. Gjekstad időkérését követően Penezic volt kétszer eredményes, miközben a Martín által kiharcolt hetest sem Leganger fogta ki, hanem Verheljuk dobta azt a kapufára (9. perc: 0-6). Hammerseng a tizedik percben törte meg a hazaiakon ülő átkot. A Ljubljana továbbra is kiválóan védekezett, és támadásban is kemény ostromokat mutatott be, egyedül a büntetők értékesítésében gyengélkedett (15. perc: 2-9). Ritkán látni arra példát, hogy egy találkozó első negyedében két időkérési lehetőségét is kihasználja egy együttes, de most ez is megtörtént. A vendégek már héttel is mentek, s bár úgy tűnt egyszer, hogy beindul a Larvik szekere, az ismét csak elakadt (22. perc: 5-12, 25. perc: 6-13). Harminc perc kevés volt a norvégoknak ahhoz, hogy megtalálják a szlovénok játékának (és Müller bombáinak) ellenszerét, még úgy is, hogy emberelőnyben töltötték a félidő hajrájának jó részét, így 9-16-os állással mehettek pihenőre.

Ahogy az előző játékrészt a Krim, úgy a másodikat a Larvik kezdte magabiztosabban: 3-0-s sorozattal nyitott, s így már csak négy maradt közte, majd a 39. perc végén, Hammerseng negyedik góljánál már csak három (14-17). A lengyel játékvezető hölgyek finoman fogalmazva sem szűkölködtek a kétperces kiállítások osztogatásában. A norvégok kitartó felzárkózása annak is volt köszönhető, hogy az ellenfél képtelen volt a jól működő támadójátékát átmenteni a második félidőre (48. perc: 16-18). Az 53. percben már csak egyetlen találatnyi volt a differencia, és a Ljubljanának lassan minden idegszálával arra kellett koncentrálnia, hogy életben tartsa egyáltalán a pontszerzési esélyét (19-20). Talán már csak a szíve húzta előre a játékosokat, akik két gyors gólnak örülhettek. Müller százszázalékos lövési statisztikája a magas találatszám ellenére sem csökkent. Három perccel a vége előtt, 21-23-nál Verheljuk hetesét a parádézó Leganger kivédte. Grubisic szintén hárított, majd a kontránál Müller bombázott, s ezzel gyakorlatilag megnyerte csapatának az első mérkőzést. Riegelhuth még érvényesített egy büntetőt, és végül így 22-24-es vendégsiker született.

A mérkőzés legjobbjai: Jelena Grubisic, Gro Hammerseng