DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYb4jrm3' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Elfogyott, s így vereséggel búcsúzott a Fradi | handball.hu - kézilabda

Elfogyott, s így vereséggel búcsúzott a Fradi

2013. március 16. 13:47 © handball.hu

Kötelező győzelemre készülve utazott az FTC a Zvezdához vendégségbe, hiszen ez lett volna az egyetlen esélye ahhoz, hogy életben tartsa elődöntős álmait. A csapatban viszont már nem maradt ehhez erő, így vereséggel búcsúzott az idei BL-küzdelmektől.

Bajnokok Ligája, 2. középdöntő-csoport, 6. forduló
HK Zvezda Zvenyigorod
30 (12)
FTC-Rail Cargo Hungaria
27 (16)
Zvenyigorod
Játékvezetők: Dennis Engkebølle Stenrand, Anders Kaerlund Birch (dánok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 4 perc
Az időjárási körülmények miatt jócskán késéssel, az éjszaka közepén a helyszínre érkező vendég csapat kezdte rosszabbul a mérkőzést, érződött a fáradtság a játékosok mozgásán, s hogy több idő kell nekik belemelegedni a játékba (7. perc: 5-3). Tomori büntetőivel egyenlített a Fradi, majd 6-5-nél Abramovics ziccert fogott. A játékrész kellős közepén, a 15. percben már 7-8-as FTC-vezetésnek örülhettünk, Kovacsicz első érvényes találatának köszönhetően. Zovko mester, látva csapata megtorpanását, gyorsan időt is kért. Szekerczés pályára lépését követően rögtön hetest harcolt ki. A 22. percben már néggyel vezettek a zöld-fehérek (9-13), s nagyon úgy tűnt, hogy a házigazda már ilyen rövid idő alatt elvesztette a meccs iránti lelkesedését. A Ferencváros így könnyedén, a végjátékra emberhátrányba kényszerülve is hozta az első félidőt (12-16).

Enyhén szólva sem a vendégek kénye-kedve szerint indult a folytatás: a Zvezda 16-17-re zárkózott, s hiába kért időt Elek Gábor, meglett az egyenlítés is (17-17). A kapuscsere is jót tett az oroszoknak, a „rutinos róka” Szidorova Tomori hetesét is kifogta. A 41. percben már kétgólos hazai vezetést rögzíthettünk (20-18), Koroljova kiállítása sem zavarta meg túlzottan társait, sorra estek a gólok ez alatt az idő alatt is (45. perc: 22-19). Szidorova bravúrt bravúrra halmozott, és Lacrabére bombái sem hiányoztak (46. perc: 24-19). Abramovics helyét Pastrovics vette át, s szükség lett volna a támadójáték feljavulására is. Sajnos a koncentráció is egyre inkább hiányzott. A zvenyigorodiak időben kaptak vérszemet, és meg is tudták lovagolni a kínálkozó lehetőségeket (51. perc: 27-21). Szucsánszki és Tomori ketten kevesek voltak ahhoz, hogy egy egész csapatot legyőzzenek, pedig tényleg minden tőlük telhetőt megtettek ezért. Végeredmény: 30-27.

A Zvezda így végül pozitív szájízzel búcsúzhatott a BL idei küzdelmeitől, hiszen mégsem pontok nélkül zárta a középdöntőkört. A Ferencváros számára pedig ezzel a következő vereséggel az utolsó matematikai esély is szertefoszlott. A csapat így a 2. középdöntő-csoport harmadikjaként fejezte be a 2012/13-as szezon nemzetközi kupaküzdelmeit.