A Fradi is megkezdte a BL-menetelést

2012. október 14. 13:36 © handball.hu

A Volgográd otthonában a Ferencváros együttese is nekiindult a 2012/13-as Bajnokok Ligája-menetelésnek. A fővárosiak egy nyolc-nullás repülőrajttal indítottak, és meg sem álltak a tizenhat gólos győzelemig.

Bajnokok Ligája, C-csoport, 1. forduló
HK Dinamo Volgográd
21 (9)
FTC-Rail Cargo Hungaria
37 (23)
Volgográd, Dinamo Sportcsarnok
Játékvezetők: Diana-Carmen Florescu, Anamaria Duţă (románok)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 6 perc

Nagyszerűen nyitotta a meccset a Fradi: alig több, mint hat perc alatt már 0-6-os vezetésre tett szert, és a támadások hatékonysága mellett a védekezés is jól működött. Az oroszok eddig bírták a látottakat, és gyorsan időt is kértek. A felrázás azonban, úgy tűnt, nem igazán működött, hiszen ezután sem hazai találatok születtek (8. perc: 0-8). Nyolc perc után örülhetett először a Dinamo szurkolótábora, ám ez az öröm ebben a helyzetben igazán csekély mértékű volt. Tizenkét perc után már tíz volt közte, s talán ez még az FTC-drukkerek legmerészebb álmait is felülírta (1-11). A volgográdiak első három gólját Dmitrijeva jegyezte, de ezzel sem tudta megközelíteni az ekkor már dupla annyinál járó Tomorit (16. perc: 3-14). A következő percek sem hoztak nagyobb izgalmakat, a zöld-fehérek nemcsak hogy stabilan tartották a fórjukat, de még növelni is tudták azt (24. perc: 6-20). A mindkét fél számára emberhátránnyal záródó félidőt 9-23-ra hozta a Ferencváros.

A Volgográdnak jobban sikerült a második játékrész nyitánya, mint az első, sőt: alig több, mint két perc alatt három gólt lőtt, miközben egyet sem kapott. Az FTC találatainak számát Pena kezdte el szaporítani büntetőből, miközben a pályán kapusposzton és mezőnyben is számos csere történt az első harminc perchez képest. Negyven perc után már tizenöttel ment a Fradi (14-29), s ebbe már akár egy hetes-rontás is belefért. A vendégek lelkesedése nem csökkent, továbbra is úgy hajtottak a játéktéren, mintha nem is ilyen magabiztos előny lenne a birtokukban. A két csapat közti különbség még a meccs záró szakaszában is nőtt, volt már tizenhét is (20-37), s a legvégére is tizenhat maradt. Végeredmény: 21-37.