Meglepték a horvátok az oroszokat

2012. augusztus 1. 12:08 © handball.hu

A Montenegró-Angola mérkőzéssel kezdődött a 3. forduló a B-csoportban. Délután a britek kikaptak a braziloktól, késő este pedig szenzációs győzelmet arattak a horvátok az oroszok felett.

XXX. Olimpiai Játékok, kézilabdatorna, A-csoport, 3. forduló
Montenegró
30 (13)
Angola
25 (14)
Nagy-Britannia, London, Olimpiai Park, Copper Box
Játékvezetők: Mansour Abdulla Al-Suwaidi, Saleh Jamaan Bamutref (katariak)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc

Negyed órán keresztül sem Montenegró, sem Angola nem tudott egynél több góllal vezetni. Ezt a tendenciát Almeida gólja törte meg (18. perc: 6-8), sőt, nem sokkal ezután már hárommal is vezetett az angolai csapat (7-10). Katarina Bulatović és Popović azonban ledolgozta a hátrányt, majd Savić lőtte a vezető gólt (25. perc: 11-10). De az afrikaiak nem engedték el ellenfelüket, az utolsó perc elején megint ők vezettek Guialo találatával (13-14), és maradt is ez a félidei eredmény.

A második félidő elején sem változott a meccs képe: hol itt, hol ott esett egy gól (39. perc: 17-17). Az egyik oldalon Direito szép támadásokat védett, a másik oldalon viszont Vukčević talán egy kicsit jobban: egy büntetőt, majd egy átlövést is egymás után, így lett újra háromgólos a montenegrói előny két Radičević- és egy Savić-találattal (45. perc: 20-17). Hiába Vivaldo Eduardo időkérése, az angolaiak megtorpantak, és seperc alatt megduplázták előnyüket Popović-ék (49. perc: 23-17).

Majdnem ugyanennyi kellett a Guialo-Viegas-Fernandes hármasnak a felzárkózásra (23-20), amire azonnal jött Dragan Adžić válasza az időkérő táblával. Az 54. percben 25-20 lett az eredmény, miközben Knežević fejére esett rá a angolai védő, a montenegróit így hordágyon kellett levinni a pályáról. A angolaiak nem tudtak közelebb férkőzni ellenfelükhöz a hátralévő időben, így még mindig nulla ponttal állnak a tabellán. Végeredmény: 30-25.

Nagy-Britannia
17 (8)
Brazília
30 (17)
Játékvezetők: Yalatime Nanga Coulibaly, Mamoudou Diabate (elefántcsontpartiak)
Hétméteresek: 4/2 Hétméteresek: 3/2

A brazilok harmadik győzelmükkel bebiztosították maguknak a negyeddöntőt.

Oroszország
28 (15)
Horvátország
30 (15)
Játékvezetők: Carlos Maria Marina, Dario Leonel Minore (argentinok)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 12 perc

Egyértelmű orosz fölénnyel és Zsilinszkajte indításgóljával kezdődött a szerdai utolsó mérkőzés. Tizenkét perc kellett ahhoz, hogy 8-3-ra vezessenek Zsilinszkajte újabb találatával. A horvátok fokozatosan közelítették meg ellenfelüket: Milanović-Litre góljával már 10-8 lett az eredmény a 20. perc elején. Ekkor még megpróbáltak újra megszökni Davigyenkóék, de a 27. perc elején Gaće már 13-12-re kozmetikázta az eredményt jobbszélről. Az utolsó percben elkövetkezett az, amire Canjugáék vártak: Penezić balátlövőből egyenlített. Félidő: 15-15.

Penezić lőtte a második félidő első találatát, és ezután át is vették a horvátok az irányítást az ő vezetésével. A 38. percben már három góllal vezettek (16-19), ám az oroszok Turej, Csernoivanyenko és Hmirova találataival kiegyenlítettek. Erre viszont négy horvát válasz érkezett, így negyed órával a befejezés előtt 19-23-at mutatott az eredményjelző.

Posztnováék próbálkoztak felzárkózni, de csak mínusz kettőig jutottak, mert Elez (Franić) és Zebić is betalált (51. perc: 22-26). Az oroszok annyira összetörtek, hogy három perccel később Gaće és Tatari összjátéka hozta a meccs talán legszebb gólját (23-28). Azonban Penezić-et kiállították, Hmirova és Turej két-két gólt szerzett egymás után (59. perc: 28-29). Ismét Penezić volt az, aki bebiztosította a megérdemelt horvát győzelmet: 28-30.