Megtört a tavalyi német átok

2012. március 22. 17:51 © handball.hu

A magyar válogatott az eddigi két mérkőzésén gond nélkül jutott túl a 2012-es Eb-re selejtező sorozat alatt. A következő két meccsen ugyanaz az ellenfél vár rá: a tavalyi vb-selejtezőbeli "mumusa". A hazai találkozón a vendégek húzták a rövidebbet.

2012-es Eb, selejtező, 1. csoport, 3. forduló
25 (14)
Németország
23 (10)
Nyíregyháza, Bujtosi Szabadidő Csarnok, 1300 néző
Játékvezetők: Jevgenyij Zotyin, Nyikolaj Volodkov (oroszok)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 6 perc

Nadgornaja jóvoltából német örömmel indult a találkozó, ám lányaink sem aludták át a nyitányt, és Görbicz büntető-értékesítése mellett Kovacsicz duplájának tapsolhatott a nyíregyházi közönség (6. perc: 3-2). Herr már az elejétől fogva jól végezte dolgát, és igazán szükség is volt a bravúrjaira. Isabell Klein a tizedik perc magasságában szenvedett lábülést, az ápolása hosszabb időt vett igénybe mind a pályán, mind pedig utána a kispadon. Zácsik is nekilátott belőni magát, míg a túloldalon Nadgornaja és Althaus felváltva lőtte a találatokat: 6-6-nál 3-3-ra állt a belső mérleg közöttük. Hornyák lendületből szerzett góljai után már háromra nőtt a magyar előny, majd Görbicz nyert újfent Schülkével szemben (18. perc: 10-6). A következő büntetőjéhez Woltering állt oda, ám ő sem járt nagyobb sikerrel (20. perc: 11-6). A hazai dominancia egyre komolyabbá vált, 13-7-nél volt már hat is közte, de a játékrész utolsó perceiben némiképp ráültünk az eredményre. Félidőben: 14-10.

A szünet után a lejtmenetünk folytatódott, vagy ha úgy jobban tetszik, még jobban belehúztak a németek: a nem is oly’ régen látott hatgólos fórból már csak kettő maradt (14-12), majd a 34. percben már 15-14-et mutatott az eredményjelző. Az egyenlítés szerencsére elmaradt, és a piros-fehér-zöld fellélegzéshez Tomori gólja segítette a csapatot, valamint ezzel társainak is újabb lendületet adott. Nadgornaja viszont sajnos továbbra is megállíthatatlan volt, a 38 perc alatt szerzett kilenc góljánál jobb bizonyíték nem is kell erre. A 40. percben ismét szorult a hurok nemzeti csapatunk torkán (18-17), s legnagyobb szerencsétlenségünkre Görbicznek is pont ekkor bicsaklott meg a keze a hétméteresnél.

Bulath játékba kerülése után sem változott érdemben a helyzet, Nadgornaja következő belőtt hetese után pedig nagyon hosszú idő után lett megint egyenlő az állás (48. perc: 19-19). Az 50. percben 0-1 után először vezetett Németország, Loerper emberhátrányból szerezte meg a germán vezetést (51. perc: 20-21). Az egyértelművé vált, hogy az első félidőben remélt nagyléptékű előny nem realizálódhat már ezen a meccsen, ám ennek ellenére mégis csak ebben bízott minden magyar szívű ember. A német büntetőre beállt cserekapusunk, Kiss Éva gátat vetett Nadgornaja menetelésének, majd Bulath villantott (56. perc: 24-21). Tomori ziccert rontott, és már talán írni sem kell, kicsoda, de Nadgornaja betalált. Hornyák szintén rontott, a kontrából Althaus nem. Bulath találata igazán aranyat ért, és húsz másodperccel a lefújás előtt Geschke hetesét Kiss kifogta. Végeredmény: 25-23.