Kiváló első lépések az Eb felé

2011. október 19. 17:46 © handball.hu

A magyar válogatott Azerbajdzsán nemzeti együttese ellen nyitotta a 2012-es Eb-selejtező sorozatát. Csapatunk és az új szövetségi kapitány első közös tétmérkőzését lányaink huszonkét gólos különbséggel nyerték.

Szombathely, Aréna Savaria, 650 néző
Játékvezetők: Branka Marić, Zorica Mašić (szerbek)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 4 perc

A válogatottunk elsőszámú balszélsője, Vérten Orsolya ezen a találkozón ünnepelte 125. pályára lépését, Szekeres Klára 25. alkalommal öltötte magára a címeres mezt, míg az érdi Kovács Anna most debütált.

A mérkőzésen a norvég szövetségi kapitány a kisebb sérüléssel bajlódó Hornyák Dórát, valamint Cifra Anitát hagyta ki a nevezettek listájáról.

Hosszú, ámde sikertelen azeri támadással kezdődött a meccs, majd az első találatunkat csapatunk szerezte Görbicz hétméterese formájában. A vendégek is kezdtek belelendülni a gólszerzésbe, miközben a mi lányainktól is jöttek a szép helyzetkihasználások (8. perc: 5-4). A játék tempójába belegyorsított a magyar válogatott, aminek meg is lett az eredménye (11. perc: 9-4). Itt pedig nem is állt meg a lendület, sőt az ellenfél egyre jobban megbénult (16. perc: 13-4). Nagyjából tíz perc után Pogonyina vette be Herr Orsi kapuját, de izgulnivalónk ezután sem akadt, és a 20. percben már tíz volt közte (15-5). Ekkor Sabanova trénernő időkéréshez folyamodott, ezalatt a magyar szakvezetésnek szinte csak dicsérnivalója akadt. 16-5-nél jöhetett a vérfrissítés is, mezőnyben eddig a pályán még meg nem fordult játékosok harcoltak, és tették jól a dolgukat. Félidőben: 20-7.

A szünetről visszatérve sem csökkent együttesünk lelkesedése, és nőtt tovább a két alakulat közti különbség (39. perc: 27-10). Közben Kiss Éva helyet cserélt Herrel, a túlsó térfélen pedig már oda-vissza zajlott a kapusváltás. Bulath nagyszerű lerohanás-értékesítései után már csak egy hiányzott a húsz találatnyi eltéréshez (42. perc: 30-11). Bódi bombájával aztán ez is megtörtént (32-12), és a sokadik kimaradt ziccerünk ellenére is ment minden a maga útján (49. perc: 35-14). Ekkor a magyar felállás ismét szinte kompletten váltotta egymást, és újfent a kezdősort láthattuk lendületbe kerülni, mindezt abszolút zökkenőmentesen (51. perc: 37-14). Az utolsó öt percre megkapta a játéklehetőséget az eddig a kispadon ülő Szekeres Klára és Kovács Anna, utóbbi ekkor ténylegesen először került játékba a nemzeti alakulatban. Sajnos gólt már ők nem tudtak szerezni, társaiknak viszont ment ez is. Végeredmény: 41-19.