Visszavágott a Metz

2012. február 16. 23:42 © handball.hu

A Metz Handball megverte a francia bajnokságban az Arvor 29 csapatát, és ezáltal visszavágott a bajnokság hetedik fordulójában (34-26) és a Ligakupa negyeddöntőjében (26-22) tőlük elszenvedett két vereség után.

Metz, Les Arènes, 2736 néző
Játékvezetők: Mourad Bounouara, Richard Thobie (franciák)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 8 perc
Majdnem háromezer néző várta a 16. fordulóban a két bajnoki címre esélyes csapat összecsapását. A BL-ben elszenvedett kilencgólos vereséget már elfelejtették Sébastien Gardillou tanítványai. Az edző azt mondta a meccs után: "A játékosok komolyan vették ezt a mérkőzést, és javítani tudtak a Vâlcea elleni meccsen látott színvonalon. Ma este megnyugodtunk."

A mérkőzés első perceiben fej-fej mellett haladt a két csapat, de ez csak a hatodik percig tartott. Akkor az Arvor átvette a vezetést, majd három góllal el is lépett (18. perc: 6-9). A hazaiak gyorsan felzárkóztak Mendy és Kanto segítségével, és a félidő úgy fejeződött be, ahogy elkezdődött: szorosan (12-12).

A második félidőben is parádézott a breton Alexandra Lacrabère, aki végül tíz góllal zárta az összecsapást. A 47. perctől a közönség segítségével, illetve Liščević és Ognjenović kiváló formájával folyamatosan növelte az előnyét a Metz, az Arvor nem adta föl, de csak futott az eredmény után. Csáki Viktória is három góllal járult hozzá a Metz győzelméhez. Végül a hazai csapat 28-25-ös győzelmet aratott a Ligakupa győztesek ellen, és így visszavette a vezetést a tabellán.

A meccs nemcsak a mezőnyjátekosokról szólt, a két válogatott kapus is kitett magáért: Leynaud 30, a volt metz-i Darleux pedig 35 százalékkal védett.

Laurent Bezeau, az Arvor edzője így fogalmazott a meccs után: "Nem voltunk nagyon messze tőlük, de túl sok labdát veszítettünk. Nagyon tartottunk ettől a meccstől, hiszen a Metz a BL-ben is játszik. De nehéz győzni, mikor a balátlövőnk egyszer sem talál be."

A breton válogatott irányító, Alexandra Lacrabère szerint is sok volt az eladott labda, aztán pedig az önbizalom is elhagyta őket.

A győztes csapat holland beállója, Yvette Broch azt mondta: "Ilyen meccset szeretnék minden héten játszani."

A Metz átlövője, Marie Prudhomme pedig így értékelt: "Nagyon akartam, hogy ezt a meccset megnyerjük. Ráadásul ezzel a győzelemel újra vezetjük a tabellát."

A következő meccs még nehezebbnek igérkezik, hiszen a Issy Paris, a bajnokság jelenlegi második helyezettje ellen lép idegenben pályára jövő szerdán a Metz, az után pedig a BL-ben látja vendégül a Krim Ljubljanát.

A 16. forduló többi mérkőzésén az EHF-kupában játszó Nîmes egygólos, 31-32-es vereséget szenvedett szenvedett az Issy Paris ellen. Ezen kívül a Toulon, a Dijon és a Mios is megnyerte hazai mérkőzését.