Norvég Kupa-győztes a Larvik

2011. december 30. 16:04 © handball.hu

A Norvég Kupa döntőjét rendezték péntek délután az Oslo Spektrumban, ahol egész napos rendezvényen először a húszéves korosztály, majd a felnőttek fináléjának lehetett szemtanúja a szép számmal kilátogató norvég közönség.

Fotó: Bjørn Kenneth Muggerud Handballmagasinet.no
A juniorok fináléjában a két oslói rivális csapat, a Stabæk és a Bakkelagets találkoztak. A kupagyőztes az újdonsült világbajnok Stine Bredal Oftedallal felálló Stabaek csapata lett, mely ellenfelével szemben 37-21-re diadalmaskodott (20-11). A győztes csapatból hét lány később a felnőttek döntőjében is szerepelt, mondhatni alapemberként.

Norvég Kupa, döntő

Stabaek - Larvik HK 13-37 (6-18)
Oslo, Oslo Spektrum
Stabaek: Næss 4(1), Sneve 1, Nørstebo 1, Forsberg, Bernhardsen 1, Stine Bredal Oftedal 4, Solheim Andersen 1, Hanna Bredal Oftedal 1
Larvik HK: Breistøl 2, Blanco 3, Kristiansen 5(1), Breivang 3,Riegelhuth Koren 2, Sulland 9(4), Stange 6, T.Mørk 2, Wibe 1, Kurtovic 4
Kiállítások: 4, ill. 0 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/5

A felnőttek döntője a kapusok párharcával kezdődött, egyik oldalon a veterán Cecilie Leganger, míg a másikon a már felnőtt válogatottban is bemutatkozó Silje Solberg parádézott. Az első gól a negyedik percben esett csak, Breivang jóvoltából. A Stabæk nagyon keményen védekezett, ebben főleg a vb-keret tartaléka, Karoline Næss jeleskedett. Az oslóiak kiegyenlítettek, majd a vezetést is átvették 2-1-nél, de utána a Larvik
védelme is keményedett, és gyors lerohanásokból szerezte góljait Riegelhuth, Breistøl és Breivang révén. 2-7-et mutatott az eredményjelző, amikor Mammelund edző kikérte idejét, de sajnos ez sem segített, mert a larvikiak hengere beindult, és ez ellen nem sokat tudtak tenni a fiatal oslóiak. A mérkőzés 20. percében tízgólos különbséggel vezetett a BL-győztes, és a döntő lejátszottnak látszott (3-13). Úgy tűnt, Leganger feltett szándéka volt, hogy rekordot dönt a kapott gólok tekintetében, és nem is sikerült vele szemben találatot szerezni, ami igencsak elkeserítette a Stabæk-játékosokat. Félidőben 6-18 volt az eredmény.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, és a Larvik kapujában sem volt változás. Leganger védett, Kurtovic vagy Thea Mørk indult, és születtek a gyorsabbnál gyorsabb gólok. A 37. percben 7-22 volt az eredmény, a Stabæk szurkolói némán ültek a lelátón. A félidő felénél tizennyolc góllal vezetett a norvég bajnok, és nem úgy tűnt, mintha vissza akarnának venni a lendületből. Ennél a hátránynál is voltak az oslóiaknak szép megmozdulásaik, az Oftedal-testvérek kimondottan látványos megoldásokat mutattak, de Leganger eszén ma nehéz volt túljárni. A végén már az alázás kategóriába került a meccs, mikor húsz gól fölé nőtt a különbség, és a stabaekiek támadásai rendre elhaltak a larviki falon, vagy éppen Leganger kezén. A larvikiak heteseit eddig Sulland értékesítette hibátlanul, de most a Larvik-szurkolók Kristiansent követelték, és ő be is dobta együttese harminchatodik gólját. A végeredmény: 13-37.

A meccs legjobbjai: Karoline Naess (Stabaek), Cecilie Leganger (Larvik).

A Stabaek csapata az ezüstérmek mellé ötvenezer koronás pénzdíjat is kapott, míg a Larvik HK tizedik kupagyőzelme mellé kétszázezer norvég koronát is bezsebelt. A díjakat és az érmeket a csapatok a Spektrum lelátóján, a királyi páholynak nevezett részen vették át.