Nem lepte meg a Siófok a Fradit

2011. december 10. 12:47 © handball.hu

Az NB I. 9. fordulójában a Siófok vendége a Ferencváros volt. A hazai csapat sokáig tartotta a lépést a vendégekkel, ám az utolsó percekre keveset tudtak hozzátenni, így a legnagyobb ferencvárosi előny akkorra alakult ki, amelyből végül négy maradt.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 10 perc
Gólzáporral kezdődött a siófoki bajnoki találkozó. Az első gólt Kovacsicz szerezte meg a jobbszélről, majd Tomori után a hazai oldalon is jöttek a találatok. Főképpen a ferencvárosi jobbszélső, illetve Szepesi játszott főszerepet az első tíz percben, amelynek végén már 7-8 volt az állás. Herr Orsolya elkapta a fonalat, ezért csupán öt percet kellett várni arra, hogy Mörtel kiegyenlítsen (10-10). Miután Szucsánszki gyönyörű bejátszását Szamoránsky gólra váltotta, Imre Vilmos időt kért (10-11).

Az időkérés azonban nem segített, hiszen Kovacsicz két gyors góllal háromra hízlalta a zöld-fehér előnyt. Szalai és Bódi viszont a Fradi hibáit kihasználta, és Szepesi büntetővel egyenlített ki (22. perc: 13-13). A gólzápor nem szűnt meg, felváltva estek a gólok a két oldalon (25. perc: 15-16), egy siófoki hiba után pedig Elek Gábor pedig időt kért. Az eredmény nem maradt el: Zácsik ekkor talált be először, ahogyan átlőtte a siófoki falat, s így újra kettővel vezetett a Fradi. A másik oldalon Bogdanovics faragott a hátrányon, de az utolsó percekre emberhátrányba került a Siófok, így a 18-21-gyel fordultak a csapatok.

A második félidő elején ismét felváltva estek a gólok, majd Živković változtatott a forgatókönyvön: négyre növelte a ferencvárosi előnyt (20-24). Két perccel később már öttel vezetett a Fradi (21-26), de nem sokáig, mert Ábrahám, Mörtel és Szepesi kihasználta a vendégek emberhátrányát, Herr pedig jól védett ebben az időszakban (43. perc: 25-26). Az FTC trénere megunta a sok hibával játszó csapatának játékát, és időt kért.

Živković hetesből, Szamoránsky beállóból volt ekkor eredményes, majd Szepesi és Bogdanovics góljaival zárkózott fel a Siófok. Akár az egyenlítés is összejöhetett volna, ám a Fradi jó védekezéssel megakadályozta ezt, sőt, Szucsánszki ismét háromra növelte az előnyt (52. perc: 29-32). Imre Vilmos megpróbálta felrázni társulatát, ám az egyébként jól védő Abramovicsot váltó Pastrovics is lövést védett, Zácsik pedig betalált (29-34).

A siófoki kapuban is csere következett: Lajtos Nóra váltotta Herr Orsolyát, de az előttük álló védekezés nem segítette őt sem, Szádvári pedig lerohanásból szerezte azt a gólt, amellyel hatgólos lett a vendégelőny (30-36). Az utolsó percekben két gólt sikerült faragnia Mörtelnek a hátrányból, így lett a végeredmény 33-37.