Minimális különbség Malmöben

2011. november 26. 16:06 © handball.hu

A svéd válogatott látta vendégül a norvégokat a brazíliai vb előtt. A mérkőzést az Európa-bajnok nyerte egyetlen góllal.

Felkészülési mérkőzés
Svédország
24 (13)
Norvégia
25 (15)
Malmö, Baltiska Sportcsarnok, 2113 néző
Játékvezetők: Ignacio García Serradilla, Andreu Marín Lorente (spanyolok)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 8 perc
Svédország válogatottjába visszatért Isabelle Gulldén, de Tina Flognman és a csapatkapitány Johanna Wiberg továbbra is hiányzik. Valószínű, hogy utóbbi számára elúszott a vb, Flognman viszont felépülhet addig. Islas Helgesson és Wiel Fredén már felépült kisebb sérüléséből, és a norvégoknál védekezésben pályára léphetett Kristine Lunde-Borgersen.

A svédek kezdték jobban a meccset, 3-0-ra elhúztak Torstensson, Alm és Fredén góljaival, míg Grübbström a kapuban parádézott. A norvégok is felébredtek, és a 7. percben 4-4 volt az állás Dyhre Breivang, Malm Frafjord és Riegelhuth Koren találataival. A 13. percben a norvégok átvették a vezetést, 5-6-ot mutatott ekkor az eredményjelző. Két perccel később már 8-6-ra vezettek a vendégek.

A svédeknek főleg a védelemben akadtak problémáik, hiszen a középső védőik kiestek sérülések miatt. Per Johansson időt is kért, de ez nem a svédeknek tett jót, hanem a norvégok szereztek lerohanásgólt. A 16. percben egy gólra zárkóztak a házigazdák Johanna Ahlm két találatával, de Oftedal is betalált: 8-10. Hosszabb gólcsend következett, ez főleg a kapusok munkáját dicsérte. A mérkőzés 21. percében Lunde-Borgersen is betalált, de a svédek sem akartak lemaradni, Hellerberg szélről volt eredményes: 10-11.

A házigazdák Ahlm révén egyenlítettek a 23. percben: 11-11. Ez nem tartott sokáig, a norvégok 11-13-nál újra előnyt szereztek, és a svédek egymás után kapták a kiállításokat a spanyol játékvezetőktől. Kettős emberhátrányban is betalált Torstennson, ekkor Hergeirsson időt is kért. Ez hasznosnak bizonyult, hiszen fegyelmezettebben védekeztek a norvégok, és többször is betaláltak, igaz, több helyzetet ki is hagytak ebben a periódusban. Félidei eredmény:13-15.

A második félidő Linnea Torstensson góljával és bejátszásáival indult, aki úgy tűnik, teljesen visszanyerte formáját a vállsérülése után. A 33. percben 14-15 volt az eredmény. A svédek kiegyenlítettek Ahlm büntetőjével: 15-15, majd Gulldén megszerezte a vezetést is. Hellerberg lerohanásgólja után 17-15-re vezettek a hazaiak.

A 37. percben Snorroeggen is betalált átlövésből, a norvégok hétperces gólcsendjét törve meg ezzel. Ez szárnyakat adott nekik, Alstad kiegyenlített, majd Riegelhuth-Koren lerohanásgólja hozta meg újra a vezetést: 17-18. A második játékrészben tíz lejátszott perc után egyenlőre álltak a csapatok, a norvégok rengeteg helyzetet kihagytak, és sok labdát eladtak, ebben főleg Alstad és Kurtovic jeleskedett. A 43. percben a svédek átvették a vezetést, de ez csak addig tartott, míg Riegelhuth-Koren és Herrem kínaiból szerzett góljában gyönyörködhettünk: 19-19.

A norvég kapitány kikérte idejét a 45. percben, amikor Ahlm negyedik büntetője is utat talált Haraldsen kapujába. Ågren gólja ezután jött beállóból, és a svéd válogatott 21-19-re vezetett. Heidi Løke nem tudta belőni helyzeteit, de tulajdonképpen az egész norvég csapat nagyon indiszponáltan játszott. Hosszú percek után betaláltak a norvégok balkezesei, Kurtovic betörésből, míg Riegelhuth lerohanásból volt eredményes: 21-21.

A mérkőzés 52. percében végre betalált Løke is, a legjobbkor, hiszen ezzel visszaszerezte csapatának a vezetést, amit Herrem lerohanásból tovább növelte az előnyt. Hat perccel a vége előtt Riegelhuth-Koren megszerezte nyolcadik találatát, amivel csapata már három góllal vezetett: 21-24.

Az utólag behívott Sabina R. Jacobsen védekezésben és támadásban is kitűnő megmozdulásokkal vétette észre magát, és a svédek felzárkóztak 23-25-re két perccel a vége előtt. A svéd kapuban Grübbström jól védett, a norvégok több helyzetet is kihagytak, a hazaiak pedig feljöttek egy gólra, mikor a norvégok vészkapussal játszottak az utolsó percben. A vendéglátók egyenlíteni már nem tudtak, így Norvégia válogatottja megnyerte ezt a felkészülési meccset is egy nappal a világbajnokságra való utazás előtt. Végeredmény: 24-25.

A svéd SVT1 tudósítása szerint a beállós Johanna Wiberg, a svéd válogatott csapatkapitánya mégis utazik a vb-re. Jelen pillanatban még nem teljesen kész a játékra, de a világbajnokság kezdetéig már meccsre fogható állapotban lesz.