A Larvik kiütötte a Krimet

2011. október 16. 14:54 © handball.hu

Négy meccset játszottak vasárnap a BL csoportkörében. A Larvik tucatnyi góllal győzte le a Krimet, a Randers otthonában Ognjenović ejtette a Metz győztes gólját, a Budućnost nyert az FCM ellen, a Buxtehude pedig a Volgográd ellen vérzett el.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló, B-csoport
Larvik HK
31 (13)
RK Krim Mercator
19 (10)
Larvik, Arena Larvik, 1761 néző
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 8 perc

A Larvik Aréna ma a Larvik - Krim mérkőzésnek adott otthont. A gólgyártást a hazaiak kezdték Johansen szélső találatával, de a szlovénok is beköszöntek Penezić majd Franić révén. Egy ideig fej-fej mellett haladtak a csapatok, 6-6 volt az állás a félidő felénél. Ekkor a Krim Mehlmann góljával átvette a vezetést, és ehhez Mavsar és Penezić is hozzátette a maga találatát, utóbbit már emberhátrányban.

Ole Gustad Gjeksad ekkor kikérte idejét, néhány cserét eszközölt, bejött Breistøl, Kurtovic és Wibe is, emellett pedig a védelembeli keménység szükségességére szólította fel csapatát. Ezután elkezdett zárkózni a hazai csapat Breistøl, Wibe és Riegelhuth-Koren volt eredményes, miközben a vendégek kettős emberhátrányba kerültek. Három perccel a félidő vége előtt Breivang megszerezte a vezetést, 10-9 és a múlt heti BL-meccsen egyetlen percet sem játszó Amanda Kurtovic pedig gólt szerzett szélről, átlövésből és lerohanásból is, így a félidei eredmény 13-10 lett.

A második félidőben a szlovénok találtak be először, de a következő öt perc Kurtovicról szólt, aki négy gólt szerzett, legtöbbet átlövésből, amit a Krim játékosai nemigen tudtak lekövetni. A játékrész tizedik percében Tone Tiselj kikérte idejét, amikor csapata már hétgólos hátrányban volt (19-12).

Ezután többször sikerült betalálniuk a vendégeknek az ebben a félidőben nagyszerűen védő Leganger kapujába. De ez kevés volt, mert a norvég csapat visszahozta Sullandot a pályára, és abból a pozícióból ő folytatta a gólparádét. A larvikiak feljavult védelme és a sokkal jobb kapusteljesítmény, valamint a szlovén csapat egyoldalúsága vezetett végül a 31-19-es végeredményhez, hiszen ma csak Andrea Penezić volt igazán veszélyes a kapura. Ezzel az eredménnyel a norvég bajnok nagy lépést tett a középdöntő felé.

Randers, Skyline Arena, 2000 néző
Játékvezetők: David Sok, Bojan Lah (szlovénok)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 4 perc

A Randers és a Metz meccsén két, közel azonos képességű csapat találkozott, ahol a házigazdák első számú hálóőrük, Chana Masson nélkül léptek pályára, aki a brazil válogatottal a Pánamerikai Játékokon vesz részt.

Az első játékrész a francia csapat vezetését hozta, és a félidő huszadik percéig biztosnak mondható, 2-3 gólos előnyben kézilabdáztak Pineau-ék. Ekkor a dán csapatba beállt Susann Müller, és az ő játéka lendített a hazaiak teljesítményén, Cuadrado is többször betalált, így szünetre egállal vonulhattak a felek, 14-14.

A második félidőre újra a franciák jöttek ki nagyobb akarattal és elhatározással, és gyorsan közé is tettek három találatot, és ennek biztos birtokában nyugodtabban kézilabdázhattak a továbbiakban. Amandine Leynaud teljesítménye is feljavult a kapuban, a dánok meg kapkodva, sietve fejezték be támadásaikat, s ebből többször is gyors gólokat szerezhetett a vendég csapat.

A mérkőzés vége előtt két perccel még kétgólos előnyben volt a Metz, 24-26 állt ekkor az eredményjelzőn. A dánok felzárkóztak egy gólra, és Jan Leslie időt kért. A következő támadásból Gitte Aaen egyenlített, és már csak fél percnyi idő volt hátra. A francia támadásból csak egy szabaddobásra tellett, az időjelző még öt másodpercet mutatott. Ez épp elégségesnek bizonyult ahhoz, hogy Andrjusina feltegye kínaira a labdát az egész meccsen remekül teljesítő Ognjenović-nak a balszélen, aki megszerezte a győztes gólt. A szoknyás vendégcsapat egy góllal győzött, végeredmény: 26-27.

Bajnokok Ligája, a C-csoport állása
1.Randers HK Randers HK320184-7864 pont
2.Metz Handball Metz Handball320180-7554 pont
3.Győri Audi ETO KC Győri Audi ETO KC210151-52-12 pont
4.Hypo NÖ Hypo NÖ200249-59-100 pont

(A 3. forduló Hypo – Győri ETO mérkőzését a két klub megegyezése alapján november 9-én játsszák le.)

Bajnokok Ligája, csoportkör, A-csoport, 3. forduló
ŽRK Budućnost T-Mobile
28 (11)
FC Midtjylland
25 (11)
Podgorica, Morača Sportcsarnok, 4400 néző
Játékvezetők: Marek Baranowski, Bogdan Lemanowicz (lengyelek)
Piros lap: Mehmedović

A Budućnost a dán bajnokot fogadta ma este a Moračában. Az első félidőben a hazai csapat nem nagyon találta önmagát, a dánok pedig szélről, lerohanásból, átlövésből és beállóból is betaláltak. A kapuban Sabine Englert közel 50%-os teljesítményt mutatott az igazán jól működő védőfal mögött. A Budućnost alig jutott átlövéshez, Knežević talált be többször betörésből illetve beállóból, és a jobbszélen Radmila Miljanić-nak sikerült többször is túljárni Englert eszén. A hazaiak kapusa, Barjaktarović gyakorlatilag alig ért labdához, ezért a 20. percben Vukčević váltotta kisebb-nagyobb sikerrel. Félidő: 11-11.

A mérkőzés második félideje a hazai csapat komolyabb támadójátékát hozta, bár így is sokat hibáztak. A játékrész 13. percéig egy góllal vezetett időnként a Budućnost, vagy egált mutatott az eredményjelző. Ekkor következett a fordulat, ugyanis Adžić mester a harmadik kapusát is becserélte Woltering személyében, aki már több lövést hárított néhány támadás után, mint két társa az egész meccsen együttvéve.

De a dánok nem adták fel, a 17. percben ismét vezettek (18-20). Ezután Katarina Bulatović, Mehmedović és Đokić is betalált, és megfordult a meccs állása, 23-20, majd 24-21 lett az eredmény. Az FCM még fel tudta küzdeni magát egy gólra 24-23-nál és 26-25-nél, egy perccel a vége előtt. A montenegrói csapat viszont az utolsó percben kétszer is betalált, Ana Radović és Dijana Golubić-Jovetić révén, beállítván egy nagyon izgalmas, küzdős meccs végeredményét: 28-25.