Egy gólra csappant a norvég előny

2011. október 15. 14:11 © handball.hu

Szombaton több BL-mérkőzést is lebonyolítanak. A Byåsen a Thüringert fogadta, a Podravka Viborgból hozott el pontot, a Vâlcea pedig az Itxako otthonában tudott nyerni.

Trondheim, Spektrum, 1157 néző
Játékvezetők: Vaidas Mažeika, Mindaugas Gatelis (litvánok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 8 perc

A Trondheim Spektrumban két, eddig nyeretlen csapat találkozott, tehát jó meccset remélhetett a korai órában kilátogató norvég közönség. A Byåsennél még a mérkőzés előtt is kérdéses volt Camilla Herrem játéka, mivel a szélső megsérült a hétközi, Sola elleni kupameccsen, de ez szerencsére nem bizonyult komolynak, és az orvosi stábtól engedélyt kapott a játékra. A Thüringer csapatába visszatért, és első BL-meccsén szerepelhetett a fiatal német válogatott balátlövő, Nadja Nadgornaja, akit a magyar szurkolók is jól ismernek már június óta.

A mérkőzés első gólja Herrem nevéhez fűződik, igaz, ezután a németek akarata érvényesült egy ideig, és 1-3-ra vezettek. A hazaiak a meccs 9. percében egyenlítettek ki, és ezután egy rövidebb ideig egyenlő volt az állás. A félidő felénél tempót váltott a norvég együttes, és betartotta edzője utasításait is, így több helyzetből betalált Nøstvold, Alstad, Molid és Andænes révén. A legfontosabb tényező azonban a kapuban foglalt helyet, és Terese Pedersen a neve. A volt válogatott kapus mindössze hétszer kellett, hogy a hálóba nyúljon, emellett tizenhárom lövést védett, sokszor ziccereket is. A félidő utolsó kilenc percében a német csapat gólképtelennek bizonyult, csak az utolsó percben sikerült találatot szereznie. Félidei eredmény: 13-7.

A második játékrész Alstad góllal indult, és ekkor úgy tűnt, hogy a norvég csapat ott folytatja, ahol abbahagyta az első félidő után, hiszen kilenc perc után már 18-10-et mutatott az eredményjelző. Alstad, Svestad és Nøstvold voltak eredményesek, míg a német oldalon Engel volt az, aki az első félidei négy találata után a második játékrészben is jól teljesített. A félidő közepe a német bajnoké volt, és feljöttek két gólra, amiben Katrin Engel hat góljának nagy szerepe volt, de Nadgornaja és Mesquita is betaláltak.

Valerij Putansz időkérése sem segített, a németek vérszemet kaptak, és bár maradt a kétgólos különbség, állandó veszély alatt tartották Terese Pedersen kapuját, aki a második félidőben nem nyújtott olyan stabil teljesítményt, de többször voltak életmentő védései. Három perccel a vége előtt Popluhárová első találatával egy gólra zárkóztak a németek, és igazán izgalmasnak ígérkezett a vége. A Byåsen nyerő találatát Ida Alstad szerezte egy kényszerű szabaddobásból és bár Petra Popluhárová második találatát is jegyezhettük a Thüringer utolsó támadásánál, ez csak a szoros eredményre volt elég. Végeredmény: 23-22.