Nem éltünk a lehetőségekkel

2011. augusztus 9. 19:50 © handball.hu

A junior Eb alsóházában a magyar válogatott a franciák ellen kezdett. A második félidő derekára felhalmozott hátrányt ledolgozták a lányok, ám az utolsó percekben sem a hármas emberelőnyt, sem a két büntetőt nem tudták kihasználni.

Leek, Sportközpont
Játékvezetők: Amar Konjičanin, Dino Konjičanin (bosnyákok)
Piros lap: Lonzième (3x2 perc)
Az első félidő első húsz percében nem tudott egymástól elszakadni a két csapat, hol az egyik, hol a másik vezetett egy góllal. Siska kiállítása, valamint Landuré edző időkérése után azonban meglódult az ellenfél: először három gólt lőttek egymás után (8-11), majd a félidő utolsó perceiben megismétlődött ez a sorozat a franciáknál. A félidőben 11-16.

Hiába volt tíz perc pihenő, a kékek jobban használták ki ezt, s kilencre növelték előnyüket (12-21). A mieink azonban nem engedtek ki, bíztak magukban, s Hornyák Dóra mellett többen is sikeresek voltak a francia kapu előtt. Ennek köszönhetően – szinte csodával határos módon – ledolgozták a lányok a hátrányt: az 57. percben a második félidőben kiválóan játszó Such egyenlített ki (28-28). Coatanea találata után hiába kaptunk a bosnyák játékvezetőktől lehetőséget, hogy kiegyenlítsünk, akár megnyerjük a meccset: Hornyák is és Klivinyi is kihagyta a büntetőt, s a franciáknál az utolsó percre három mezőnyjátékos maradt a pályán, mégsem sikerült a végső bravúr. A végeredmény: 28-29.

Az I2-es csoportot a franciák nyerték, a második hely sorsa továbbra is nyitott. A németek ellen egy döntetlen is elég ahhoz, hogy a 9-12. helyért szállhassunk harcba péntektől.