Nem került a nyolcba a magyar válogatott

2011. augusztus 7. 15:46 © handball.hu

A dánok elleni, utolsó csoportmérkőzését elvesztette a magyar junior válogatott az Európa-bajnokságon, a horvátok pedig nyolc góllal nyertek a lengyelek ellen, ezért a mieink nem kerültek a legjobb nyolc csapat közé.

Leek, Sportközpont, 200 néző
Játékvezetők: Samuel Bernet, Dominique Wick (svájciak)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 6 perc
Jól indult a mieink számára az utolsó csoportmérkőzés. Hornyák és Klivinyi talált be Greve kapus hálójába, ám Madsen és Heindahl hamar kiegyenlített, majd Woller köszönt be Kurucznál, így az ellenfél át is vette a vezetést (6. perc: 3-2). Planéta bombájával még kiegyenlített a magyar csapat, ám a felépült Burgaard, majd Aagaard találataival három góllal elhúzott a dán válogatott. Gyurka János sem várt már sokáig az időkéréssel, a 14. percben 8-4-es állásnál próbálta összerázni csapatát. Ez azt eredményezte, hogy egy ideig egy-egy találat esett mindkét oldalon, ám a 21. perctől – ismét Burgaard, majd Heindahl segítségével – hatra nőtt a két csapat közti különbség (14-8). A magyaroknál az addig is kitűően játszó Klivinyi Kinga rátett még egy lapáttal, s kettőt varrt még a dán kapuba. A félidő végén Hornyák kihagyott hetese után ismét háromszor esett a labda a magyar kapu hálójába, így a félidőben 18-10-et mutatott az eredményjelző.

A második játékrész elejét gyors támadások jellemezték; látható volt, hogy a magyarok felpörgették a játékot, ám a mi góljainkra mindig volt válasz a másik oldalon. Kilenc perc elteltével Louise Kristensen, Louise Burgaard és Sofie Strangholt találatai tizenkettőre hízlalták a dánok előnyét (27-15). A mieink alapembere, Klivinyi bátor góljaival próbált közelebb férkőzni, ám a dánok az 54. percre már 13 találattal vezettek (31-18). Az ellenfél aztán elszórakozta a meccs végét, Hornyák, Palkó és Klivinyi pedig faragni tudott a hátrányunkból. A végeredmény 31-22.

A mérkőzés legjobbjának a dán Sofie Strangholtot, valamint Klivinyi Kingát választották.

A magyar válogatott kedden a franciák, szerdán pedig a németek ellen lép pályára a 9-16. helyért.