Beteljesült a zöld-fehér álom!

2011. május 15. 12:12 © handball.hu

Spanyolországban egyetlen feladata volt a Ferencváros együttesének, hogy megszerezze a KEK-győzelmet: az itthon megszerzett ötgólos előnyt olyan erősen szorítani a markában, hogy onnan azt a Mar Alicante ne tudja kiszakítani.

KEK, döntő, 2. mérkőzés
CB Mar Alicante
23 (10)
FTC-Rail Cargo Hungaria
23 (11)
Alicante, Pitiu Rochel Sportcsarnok, 2000 néző
Játékvezetők: Tomo Vodopivec, Robert Krašna (szlovénok)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 2 perc

A spanyolok bizonytalankodtak a meccs elején: Ortuno rögtön az első büntetőjüket kihagyta, és támadásban sem acéloskodtak. Persze ezt fogalmazhatnánk úgy is, hogy a Fradi védelme működött jól. A vendéglátó a hatodik percben szerezte első találatát, ám ezután nem volt nehéz dolga a felzárkózással, hiszen lányaink akció-vezetési hatékonysága ekkor nem túl jól működött (13. perc: 4-4).

Jovovic hétméteresével már az Alicante vezetett, és egyébként is erre a szakaszra sokkal inkább a büntető-lövések, mint a gólra váltott helyzetek voltak jellemzők (20. perc: 7-5). Szucsánszki nagyszerűen állt élére csapatának, ás a vezérlete alatt fordult a kocka (27. perc: 8-10). A magyarokat jól ismerő Bernataviciute tett hozzá még egy lapáttal a hazaiak játékához, a félidőben pedig 10-11-es állást jegyeztek a csapatok.

A folytatás is vendég-irányítással indult, Tomori kezdett magára találni, sorozatban szórta a gólokat, a spanyol együttes pedig mintha fejben egyre inkább feladta volna a harcot (45. perc: 15-19). Pradel kapuson kívül a társai első játékrészbeli teljesítménye rendesen visszaesett, és erőnlétileg is teljesen szétestek (52. perc: 17-21). A véghajrára hálóőrt cserélt a Ferencváros, és egy kis kiengedés is belefért már. A fejben végig koncentráló, és a célért mindent megtevő zöld-fehér együttes idegenben is példásan helyt állt, és egy páratlan sorozatot maga mögött tudva hódította el a KEK-et. Végeredmény: 23-23.

Összesítésben: 57-52