Döntőbe jutott az ETO

2011. április 28. 18:35 © handball.hu

A Vác elleni újabb győzelmével a bajnoki fináléba jutott a Győri ETO. Ellenfele vasárnap délután derül ki, ekkor fogadja az FTC a DVSC csapatát a másik elődöntő harmadik mérkőzésén.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 10 perc
Az egyik fél két megnyert mérkőzéséig tartó rájátszásbeli elődöntő második felvonása gyökeresen másképp alakult, mint az első, győri hatvan perc. Akkor lagymatag, álló kézilabdázással kezdtek a csapatok, most gyors lefolyása támadásokkal, pörgős játék alakult ki már az első percekben. A váciak egy, míg a vendégek két támadó-védő cserével indítottak. Ez gólerősnek is bizonyult, hiszen szinte minden támadás hálórongálással ért véget. Jellemző, hogy míg a győri összecsapás 11. percéig hat, most ugyanekkora időintervallumban 14 gól esett. A kapusok – ne feledjük: ekkor a magyar válogatott két hálóőre volt a pályán! - szinte csak a labda hálóból való kikotorászására voltak kárhoztatva, a két-háromgólos győri fór a váciak pár támadásbeli technikai hibájából eredt.

A mérkőzés második negyedórájában alábbhagyott a hazai gólgyártás, míg a Vác védőmunkának álcázott téblábolására nehezen találtak jelzőket a szurkolók. Döbbenetes volt, hogy amíg a győri összecsapás hatvan percében kapott a Vác 24 gólt, addig kettő híján most egy félidő alatt rezdült meg ennyiszer a hálójuk! Bizony ekkor csupán másodosztályú védekezést láthattunk a hazaiaktól … Németh András időkérése és folyamatos felállásbeli variációi sem segítettek.

A fordulás utáni percekben sem változott a kép: 16-25-nél már egy csúfos vereség képe rémlett fel a váci drukkerekben. Majd egycsapásra gyökeres fordulat történt. Juhász Edina pár szép védése, a védőfal koncentráltabb, mozgékonyabb játéka és Vaszari Virág gólerőssége mellett persze az is kellett, hogy a vendégek szinte belealudtak a mérkőzésbe. A következő közel negyedórányi időben Görbiczék csak két hétméteres találatra voltak képesek, így felzárkózott a Vác kétgólos különbségre. Újabb érdekesség volt, hogy ennek a játékrésznek az első negyedórájában fele annyi gólt kapott a Vác, mint akár az első félidő első, vagy második 15 percében. A 47. percben 25-27-nél a vendégek trénere kért időt. A fejmosás hatására a klasszisokkal teletűzdelt Győr összekapta magát, egymás után dobott öt góljával végleg eldöntötte a találkozót (52. perc: 25-32).

A hajrában továbbra is igen dicséretesen küzdöttek a hazaiak. Míg a vendégeknél csupán egy fiatal játékos léphetett pályára óvatosságból, a Vácban újabb négy ifista szerepelhetett élete első élvonalbeli felnőtt meccsén: Bíró Blanka, Bónis Zsófia, Németh Lilla és Petrovics Gerda.

Összességében ez a mérkőzés is jól példázta a SYMA Váci NKSE egész éves teljesítményét: javarészben megsüvegelendő produkcióval, a közönség szimpátiáját és lelkesedését kiváltva kézilabdáztak, azonban amikor nem ment a játék, akkor nagyon nem ment...

Németh András: Az a csapat, amely csupán három góllal kap ki a Győrtől, talán még sincs annyira szétesve...
Konkoly Csaba: Felemásan teljesítettünk. Jól kezdtünk, majd elszórakoztuk a lehetőségeinket. Ami az első félidőben az erényünk volt, az a folytatásban tovatűnt. Sokat kell javulnunk, hogy megvédhessük bajnoki címünket.

A Győri Audi ETO KC tehát két győzelmével bejutott a hasonló rendszerben lebonyolítandó fináléba, míg a Vác a 3. helyért vívandó – az első mérkőzés idegenben – párharcban lesz érdekelt. Az ellenfelek kiléte a vasárnapi Fradi – Loki találkozón dől el.