Megérdemelten írt történelmet az Itxako

2011. április 17. 17:10 © handball.hu

A Győri ETO alaposan megnehezítette a saját helyzetét, mikor múlt héten ötgólos vereségbe futott bele az Itxako-val szemben a BL-elődöntő első meccsén. Ám ami ezután jött hazai pályán, az volt csak az igazi hidegzuhany.

Bajnokok Ligája, elődöntő, 2. mérkőzés
24 (10)
Itxako Reyno de Navarra
24 (12)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2800 néző
Játékvezetők: Nenad Krstic, Peter Ljubic (szlovénok)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 10 perc

Kemény, zárt védekezéssel kezdtek a csapatok, ahol több, mint hét perc alatt mindössze egyetlen büntető-találatra futotta a győrieknek. Sok rossz passz és eladott labda csúszott a játékba, miközben az ellenfél is szinte csak a gyors kontrákból tudott eredményes lenni (13. perc: 2-4). Emellett a még a kaput sem érintő lövések száma is csak sokasodott. Lunde Haraldsen ezer fokon égve védett, hetest is hárított, de a túloldalon Görbicz is hibázott büntetőt (19. perc: 4-6).

Ekkor már fennhangon követelte a szurkolótábor a csapata felébredését és magára találását, ami csak nem akart megtörténni. 4-7-nél Konkoly Csaba is megpróbálta ezt megtenni, ekkor összesítésben már mínusz nyolcra álltak lányai. Az ezután fennálló plusz négyről egyre zárkózott az ETO, majd a 26. percben Görbicz egyenlített (8-8). Jessica Alonso nemcsak szélről, hanem büntetőből is remekelt, nem is beszélve Barbosáról, akit ma sem tudott tartani a Győr. Félidőben: 10-12.

Gros és Mravíková találataival gyorsan egyenlítettek a zöld-fehérek, és a védelmük előrébb tolása is bénítóan hatott a spanyol támadásokra, de sajnos nem sokáig működött ez a fegyver sem (41. perc: 13-16). Ilyen kevés dobott góllal minden egyes eltelt perc után csökkent a matematikai esélye annak, hogy az ötgólos hátrányt, valamint az azóta összegyűjtöttet ledolgozza az ETO. Ráadásul mindehhez járult még a rossz játék, és a negyvenöt perc alatt dobott tizenhat találat (16-19).

Az Itxako nem csinált mást, csak hozta ugyanazt a formát, amit az elmúlt héten, és nem ijedt meg a győri csarnok hangulatától sem. Az ötven percig mutatott játékkép alapján még az is kérdéses volt, egyáltalán ezen a meccsen érdemelnek-e győzelmet a Rába-partiak. Az elkeseredett közönség műanyag palackot dobott a szlovén játékvezető páros egyik tagja felé, miközben reklamálásért Konkoly Csaba is kétperces büntetést kapott (54. perc: 20-21). Kovacsics Hornyák labdaszerzése után egyenlített, de ekkor már nem is az eredmény alakulása volt a központi kérdés, hanem a győriek harca a bírókkal. A pályára repülő trombitát a két sípmester már észre sem vette, hiába jelezte Navarro kapus. A végén bár vezetett is egy góllal az ETO, hazai pályán sem tudott nyerni. Végeredmény: 24-24.