Drámai párbajt bukott a Vác, döntős a Loki

2011. április 2. 17:28 © handball.hu

18 órakor elrajtolt Győrben a Duna Takarék Női Magyar Kupa négyes döntője. Az első elődöntőt a Vác csapata vívta a Debrecen ellen, és vesztette el azt egy drámai büntető-párbajon. A kupa összes találkozóját ÉLŐben közvetíti a SportKlub.

Kiállítások: 0 perc Kiállítások: 6 perc

Hullámzó játékot hozott az első elődöntő első része: a Vác az első akcióit sorra kihagyta, melynek köszönhetően már a kezdetektől futnia kellett az eredmény után. Kisrner vezetésével rá is kapcsolt, de a színesebb támadójátékot mutató debreceniek tartani tudták az előnyt. A 14. percben, 6-10-nél Németh András időt is kért, de ezután is csak a Loki örülhetett (16. perc: 6-12). Ekkor Triffa hétméterest is fogott, vagy úgy is fogalmazhatunk, hogy a Holstebro elleni visszavágón 8/8-as büntető-értékesítési mutatóval rendelkező Gróz hibázott. A váciak újabb felzárkózási szándékának megvalósításában is Kirsner Erika járt az élen, de Bogdanovicsék így is simán behúzták az első játékrészt (12-17).

A szünet után két teljesen más csapat tért vissza: egy sokkal harcosabb Vác, és egy sokkal tehetetlenebb DVSC. A cívisvárosiaknak közel hat percet kellett várniuk az első góljukra, miközben a szigorúan védekező váciak hármat is szórtak Triffának. A 39. percben már csak kettő találatnyi volt a különbség (16-18), majd Temes a két gólra váltott hétméteres után akcióból is betalált. Soós a 40. percben egyenlített (18-18), s ekkor már tényleg eljött az ideje, hogy a Loki kicsit összekapja magát. A 45. percben Uhráková jóvoltából már a Németh-lányok vezettek (21-20), s erre természetesen Köstner mesternek is támadt mondanivalója.

Az igazi izgalmakat így a meccs utolsó negyedórája hozta. Felváltva potyogtak a gólok, percenként változtak az erőviszonyok. Az 57. percbe 26-26-tal érkeztek a felek, mikor is egymás után Klivinyi és Baross is betalált. A választ Bogdanovics szolgáltatta, és a Loki támadt is az egyenlítésért, de ez a helyzet egy rossz passzal zárult. Sopronyi viszont ezután nem hibázott, így negyven másodperccel a vége előtt is döntetlen volt az állás. A Vác támadott, de a labdát elvették tőle, az időntúli debreceni szabaddobás pedig gól nélkül zárult. Hatvan perc után: 28-28.

A Debrecen kezdhette a mindent eldöntő hetes-párbajt.