A Larvik is győzött idegenben

2011. február 5. 14:55 © handball.hu

A győriek BL-csoportjának másik mérkőzésére Lipcsében került sor, ahol a hazaiak a négyes egyik favoritját, a Larvikot fogadták. A német csapat nem tudta megverni ellenfelét, ugyanaz az eredmény született, mint a győriek meccsén Volgográdban.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. csoport, 1. forduló
HC Leipzig
24 (12)
Larvik HK
26 (13)
Lipcse, Arena Leipzig, 5119 néző
Játékvezetők: Marek Baranowski, Bogdan Lemanowicz (lengyelek)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 12 perc

A Larvik HK első idegenbeli BL-szereplése a lipcseiek otthonában volt akkor, amikor kisebb változások történtek a keretben. A másfél hete megsérült Nora Mørk játékra kész állapotban volt, szerencsére semmilyen komoly sérülés nem történt a bokájában, és az orvosok is engedélyt adtak a játékra. Ezek után azt gondolhattuk, hogy Amanda Kurtovic BL-debütálása elmarad, de ez sem igaz, hiszen Olga Medvegyeva, a larvikiak orosz légiósa térdproblémával küzd, ezért nem szerették volna kockáztatni a játékát. A fennmaradó helyet így Amanada Kurtovic kapta meg.

„Nora játékra készen áll. Olga Medvegyeva négy és fél éve a mi játékosunk, és ebből két és fél évet kihagyott térdsérülés miatt, ezért nem szeretnénk semmit sem kockáztatni a németek ellen. Az ő felszabadult helyére Amanda Kurtovic kerül a keretbe. A mérkőzés biztosan izgalmas lesz, ahogy mindig elvárható egy hosszabb szünet után. A Lipcsének jó kezdősora van, de szélességben nem tudnak kibontakozni, ezért nem ugyanazt a szintet képviselik, mint tavaly. Keménynek kell lennünk, hogy győzelemmel kezdjünk ellenük” – nyilatkozta Tor Odvar Moen, a larvikiak trénere a www.tv2sporten.no-nak a meccs előtt.

Az első félidő kicsit nehézkesen indult mindkét fél számára, és leginkább a két csapat kapusainak párharcáról szólt. Leganger és Schülke nagyot alakítottak, és mindketten 50% felett teljesítettek. Schülke két büntetőt, míg Leganger egyet hárított. Heidi Løke tőle szokatlan módon kihagyta első két ziccerét, de utána gólokat lőtt és heteseket is kiharcolt.

A lipcsei alakulat nagyon jól tartotta magát, Kudłacz szép befejezésekkel vétette magát észre ma is, de jól játszott a beállós Anne Müller és Sara Eriksson is. Két góllal vezetett a norvég bajnok a félidő vége előtt fél perccel, de Rösler szerencsés találatával csak egy gól lett a különbség a két csapat között a szünetben. Eredmény: 13-14.

A második játékrészben kiegyenlítettek a németek, sőt, a vezetést is megszerezték 15-14-nél, a 39. percben. Schülke továbbra sem hagyta magát, heteseket hárított, és jól védte kapuját. Csak Heidi Løke és Nora Mørk tudott többször túljárni az eszén. A larvikiak egy-két gólos előnybe kerültek a félidő közepére, és ezt tartani is tudták, de a lelkes németek nem akartak leszakadni.

A mérkőzés 50. percében Rantala jött a kapuba egy büntetőhöz, de a lipcseiek kiegyenlítettek: 21-21. Ezután Nora Mørk szerzett vezetést emberhátrányból, majd Hammerseng is betalált átlövésből. De ezután kihagyott egy hetest, csapata ötödik büntetőjét ezen a mérkőzésen. A norvégok nem tudtak elhúzni, akkor sem, ha Heidi Løke betalált.

Maike Daniels heteseivel Leganger nem tudott mit kezdeni, és nagyon szorossá vált a meccs három perccel a vége előtt. Mørk azonban betalált büntetőből, miután többször hibázott, és Leganger védte az utolsó két lipcsei támadást, bebiztosítva ezzel csapata két pontját. Végeredmény: 24-26.