Újra az ETO-ért izgulhattunk a BL-ben

2011. február 5. 11:40 © handball.hu

A BL-középdöntőkör nyitányaként rögtön egy hosszú út várt a Győri ETO-ra, aki a Dinamo Volgográd otthonában vendégszerepelt. Szerencsére ez a start jobban sikerült, mint az a csoportkör elején, a Zvezda otthonában történt.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. csoport, 1. forduló
HK Dinamo Volgográd
24 (11)
26 (14)
Volgográd, Dinamo Sportcsarnok
Játékvezetők: Tomo Vodopivec, Robert Krašna (szlovénok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 10 perc
Jó védekezést láthattunk mindkét fél részéről a mérkőzés elején, ahol az első tíz perc alatt mindössze két-két gól született. Bár a felállt fal elleni győri támadásokat blokkolták az oroszok, a lépéselőny ennek ellenére az ETO-nál volt. Három gyors találattal a 12. percben már 2-5-re álltak a vendégek, köszönhetően az átlövőjáték hatékonyabbá válásának, mely a jégtörést hozta. A gyorsan pörgetett támadások jól beváltak, így a két-három gólos győri előny állandósulni látszott. Az oroszok beállóját, Makjejevát viszont nem tudták a lányok tartani, az első hat Dinamo-gólból négyet ő szerzett, és a 21. percre 5-8-ról 7-8-ra zárkózott a csapata. Ez a rossz előjel később beigazolódott, mikor Borscsenko találatával a 25. percben már egálra állt a meccs (25-25). Konkoly Csaba időkérését követően aztán újra felpörögtek, és a szünetig tartani tudták az előnyüket a zöld-fehérek. Félidőben: 11-14.

A folytatás a vendégek szájíze szerint alakult: a tempó nem volt igazán hajtós, az ETO pedig igazi csapatmunkával tartotta távol magától az ellenfelet. Az egyetlen komolyabb ijedtséget Pálinger hatoson belüli ütközése jelentette az egyik mezőnyjátékossal, de szerencsére különösebb baja nem lett a klasszis kapusnak. A Volgográd védekezése viszont a játékrész közepétől újra felkeményedett, és csakúgy, mint a meccs első tíz percében, ez ezúttal is komoly fejtörést hozott Amoriméknak. A 48. percben Sztyepanova újabb találatával már 19-20-ra lopózott közelebb a vendéglátó, ekkor Konkoly Csaba időt kért, ám ezután Avgyekova ki is egyenlített (49. perc: 20-20). Ahogy az az egész találkozó alatt megfigyelhető volt, ezúttal is, mikor szorult a hurok a győriek nyakán, rögtön ki tudtak belőle bújni, és ez a véghajrában sem történt másként. Vérten igazi húzóembere volt ezen a napon a csapatnak, és Kovacsics Anikó biztos kézzel értékesítette az ekkor már igazán nagy jelentőséggel bíró hétmétereseket (58. perc: 24-26). Az utolsó győri támadás közel egy percig tartott, és ezzel biztos kézzel hozhatta haza az első idegenbeli két pontot a Győri ETO. Végeredmény: 24-26.