Franciaországé az ötödik hely

2010. december 18. 11:06 © handball.hu

Magyar bíráskodás mellett száll harcba Montenegró és Franciaország az Európa-bajnokság ötödik helyéért. Utóbbi már egy félidő alatt tetemesebb előnyre tett szert, és bár ellenfele a második játékrészre magára talált, mégis nyert.

Kiállítások: 0 perc Kiállítások: 4 perc

A találkozó előtt Szabó Edina, a franciák segítője érdeklődésünkre elárulta, hogy nagyon fontos számukra a Montenegró elleni találkozó, és hozzátette, hogy akkor is csak az ötödik helyért játszhatnának, ha a magyarok elleni rangadót megnyerték volna.

"A világ legjobb támadósora ellen lépünk pályára, védelemben pedig majd meglátjuk, mire lesznek képesen. A játékosállományukat tekintve úgy vélem, hogy Montenegró még ennél is jobb eredményre lehet képes a jövőben" - fogalmazott. A franciák az elődöntők megtekintése után este hazarepülnek Párizsba, amennyiben az ott kialakult hóhelyzet nem gátolja meg őket ebben.

Az ötödik helyért folyó párharc kezdetekor három magyart is láthattunk a pályán: a Kékes testvérpárt, és Kindl Gabit. Montenegrói szempontból nem indult jól a meccs: gyenge támadásokat vezettek, és a kapufa sem nekik segített. Hét percig nem sikerült betalálni Leynaud-nak, miközben az elcsent labdákból vezetett gyors kontrákat hasznosították a franciák, és ismét jó volt az átlövőjátékuk is (15. perc: 4-7). Signate jó szemmel találta meg a montenegrói falon a réseket, és szép találatokkal örvendeztette meg csapata szurkolóit. Popovic jó teljesítménye viszont nagyon is hiánycikk volt az ellenfélnél, és más sem tudta átvenni tőle ezt a szerepet (53. perc: 5-9). Sajnos a támadásaik továbbra is ötlettelenek és lassúak maradtak, így a hátrányuk egyre komolyabbra fordulását nem lehetett megakadályozni. Félidőben: 5-12.

A második játékrészben Popovic-nál is megtört a jég: az első harminc perc alatt hat sikertelen kísérlete volt, gól nélkül, most a hetediket bevarrta. Ez azonban önmagában semmit nem segített, a franciák, úgy tűnt, nagyon komolyan át fognak gázolni együttesén (6-16). Az ő magára találása viszont a csapatának egy, eddig, ezen a mérkőzésen még nem látott lendületet adott, és egy 5-0-s sorozattal visszajött Montenegró a meccsbe. Innen már teljesen egyenrangú partneréré vált riválisának, de az egy komplett félidőnyi kihagyás túl sok volt ahhoz, hogy meg lehessen fordítani a találkozót (57. perc: 18-22). Franciaország a mérkőzésen mutatott kiegyensúlyozottabb teljesítménye alapján megérdemelten szerezte meg a torna ötödik helyét. Végeredmény: 19-23.

A mérkőzés legjobbjai: Radmila Miljanić (Montenegró); Amandine Leynaud (Franciaország)