Nagyon fontos pontok a zsebben

2010. október 23. 17:40 © handball.hu

A BL D-csoportjában a jelenleg tabella-első Krim otthonában vendégszerepelt a Győri ETO, akinek igazán szüksége volt az idegenbeli bravúrra is ahhoz, hogy nyugodtabb szívvel várhassa a visszavágókört. A feladatot sikerrel teljesítette a csapat.

Bajnokok Ligája, csoportkör, D-csoport, 3. forduló
RK Krim Mercator
30 (14)
34 (19)
Ljubljana, Stožice Sportpark, 2200 néző
Játékvezetők: Thierry Dentz, Denis Reibel (franciák)
Piros lap: Spiridon (3x2 perc)

A győriek kénye-kedve szerint indult a mérkőzés, ahol főként átlövésből és lerohanásból operáltak a csapatok. A vendégeknél az első hét gólt hét különböző játékos jegyezte, majd Gros és Vérten újbóli lövése után már 4-9-re állt a meccs. Marta Bon közben időkéréssel próbálta megszakítani a ritmust, de ez inkább kevesebb, mint több sikerrel zajlott. A Krimnél a kapuscsere viszont jobban bejött, és a 18. percre már 8-9-re feljöttek a szlovénok. Amilyen szépen indult a meccs, annyira nehezedett időközben, ám az ETO újra szárnyra kapott, és Mravíková góljaival a 25. percben 12-16-ra vezetett. Szerencsére ez az előny a játékrész hátralévő részében sem csökkent. Félidőben: 14-19.

A sok esett gólnak a folytatásban sem volt hiánya. Görbicz Anita a korábbi évekhez hasonlóan vezéregyéniséggé avanzsálódott most is, a 45. percben, az ő nyolcadik találatával 20-27 volt az állás. A második harminc percre Lunde Haraldsen került a zöld-fehérek kapujába, és alaposan rászolgált a bizalomra. A Ljubljanánál belső versenyt indított a házi gólkirálynői címért Lekic és Penezic, előbbi a büntetők értékesítésével került lépéselőnyre csapattársával szemben. Az 58. percben, 28-31-nél Spiridon végleg kipontozódott, és habár nélküle, de a hátralévő idő zömét mégsem emberhátrányban töltötte az ETO. Vagyis töltötte volna, ha közben Amorimot nem küldik a kispadra. Az utolsó Győr-gólokat is a csapat két mai legeredményesebbje, Mravíková és Görbicz, valamint az ex-Krimes Gros lőtte. Végeredmény: 30-34.