DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYlvlctL' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Norvégia is javított | handball.hu - kézilabda

Norvégia is javított

2010. szeptember 22. 18:39 © handball.hu

A Világkupa mai harmadik mérkőzésén a keddi nyitómeccsen bravúr-győzelmet aratott Svédország a címvédő Romániától vereséget szenvedő Norvégia csapatával játszott. Félidőben öt gól volt a norvégok előnye a svédekkel szemben, a vége magabiztos, nyolcgólos siker lett.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 8 perc

A svéd válogatottból Boson maradt ki, míg a norvégoknál Sando, Solberg és Homme nem lett nevezve.

A norvég válogatott mai legfontosabb feladata a támadás tökéletesítése volt, ahogy azt a meccs első (svédek által kért) időkérése során Thorir Hergeirsson elmondta. Ez meg is mutatkozott a norvég csapat játékán, a meccs tizedik percében már 7-1-re vezettek, a gólok között vegyesen volt átlövés, lerohanás, beállós és szélső találat is. A támadás mellett kemény volt a védekezés is, középen Frafjord és Hammerseng jóvoltából, melyhez egy brillírozó Grimsbø is társult. A svéd időkérés után ők is utat találtak a kapu felé, előbb Gulldén, majd Wiberg, Helleberg és Wiel Fredén is betalált. De ez mit sem ért, ha az ellenfél is ugyanannyi találatot jegyzett ekkor. A norvég kapitány időközben frissítette csapatát, a széleken Johansen és Mörk, beállóban Löke, irányítóban pedig Alstad érkezett a pályára. Mindenki hozzátett az eredményes játékhoz, Alstad két gólt is szerzett, de Torstensson is magára talált a túloldalon, majd Flognman is betalált. A félidő vége felé a norvég időkérés után még büntetőből szereztek gólt, így ötgólos fórral mentek az öltözőbe. Félidei eredmény: 11-16.

A második félidő sok izgalmat nem hozott, a norvég csapat - ha lehet - még jobban felpörgött védekezésben, és Grimsbønek továbbra sem lehetett gólt lőni. Szenvedve támadtak a svédek, a félidő 13. percében lőtték a harmadik góljukat. Közben a norvégoknál Linn-Kristin Riegelhuth, Marit Malm Frafjord és Nøstvold is megszórták magukat. A mérkőzés 47. percében Haraldsen váltotta Grimsbøt, ez a csere még nehezebbé tette a svédek dolgát. Mari Molid, a mai fiatal újonc is megszerezte első góljait a felnőtt válogatottban. A norvégoknál minden játékos lehetőséget kapott, még Edin és Breivang is pályára lépett, előbbi megcsillogtatta lövési technikáját. A svédek újonca, Nathalie Hagmann (a junior vb gólkirálynője) is betalált Haraldsen kapujába egy pattintott hetesből, de ennél több babér már nem termett ma a svéd csapatnak. Végeredmény: 23-31.