A világbajnok skalpja a svédeké

2010. szeptember 21. 13:58 © handball.hu

14 órai kezdettel, az Oroszország - Svédország mérkőzéssel vette kezdetét az idei GF Világkupa Aarhusban. A jórészt kiélezett csatának a végét meglepetésre a skandináv együttes bírta jobban.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 10 perc

A svédeknél kisebb sérülés miatt nem játszott Lisa Karlsson.

A svéd csapat egyértelműen uralta a játékrész első felét: jó védekezéssel, és az ellenünk tavasszal már bizonyított helyzetkihasználással folyamatosan maguk mögött tartották az oroszokat, akiknél Szuszlina volt a legbiztosabb pont. A meccsen először a 17. percben regisztrálhattuk orosz vezetést (6-5), ez Levina lerohanásának volt köszönhető. A továbbiakban sem lett könnyebb dolguk Posztnováéknak, sőt, a félidei hátránytól is csak Szuszlina mentette meg őket az utolsó előtti skandináv támadásnál. Félidőben: 12-12.

A szünet után sokáig behúzva tartották a féket az oroszok, akik vagy hét percig egyetlen találatig sem jutottak. A gát áttörésével azonban rögtön megindult egy felfelé ívelő folyamat, 12-13-ról 16-14-re fordítottak Davigyenkóék. Ettől a magabiztosságuk segített több szituációban is, hogy ők kerekedjenek felül ezeken. Noha 23-19-nél már tetemes volt a világbajnok fórja, a szívós svédek az 56. percre 23-22-re dolgozták le a hátrányukat, ezzel kiélezetté téve a véghajrát. Az 59. percben Svédország kiegyenlített, az utolsó támadásuk előtt a szövetségi kapitányuk időt kért, és az akciót gólra is váltotta csapata, ezzel nem kis skalpot gyűjtve be. Végeredmény: 24-25.