1
1
Hétméteresek: 4/3 Hétméteresek: 5/5
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 6 perc

A mérkőzés előtt a dán sajtó nagy tisztelettel beszélt csapatunkról. Ahogyan fogalmazott: "A dán kézilabda válogatott játékosait az a szerencse éri szerda este, hogy a női kézilabda egyik legnagyobb csillaga ellen játszhatnak, amely nem más, mint Magyarország, illetve Görbicz Anita".

Kamilla Kristensen, a GOG Odense beállósa így festette le Anitát a www.tv2.dk-nak: "Ő egy olyan játékos, aki képes bármire, bármit kitalálni. Azt éppen nem mondhatjuk, hogy tökéletes kézilabdázó, de támadásban mindent tud: nagyon gyorsan cselez, jól lő kapura, és kiválóan játssza meg a beállót is. Emellett leforog, pörög - szerintem kézen állva is tud játszani" - nyilatkozta.

Lányaink a sikeres Világkupa-nyitány után jó hangulatban készülődtek a szerdai találkozóra. Reggel taktikai értekezleten vett részt Mátéfi Eszter együttese, majd fél 11-től egyórás tréningen. Az ebéd és a kétórás csendespihenő után uzsonnáztak, majd a csarnok környékén sétálgattak mintegy negyven percet, azután a svéd - norvég mérkőzés első félidejét is megtekintették. A csapat vezetése úgy véli, hogy egy kemény védekezéssel már a mérkőzés elején meg kell fogni az ellenfelet, hiszen fontos lenne, hogy ne kerüljünk hátrányba.

A dán csapatnál ezúttal Sahlholdt, Krogshede, Bille-Hansen és Aaen nem kap játéklehetőséget.

Vendégként már az első találattól kezdve lépéselőnyt harcolt ki válogatottunk, és a kihagyott helyzetek ellenére is közel tizenkét percig ezt őrizni tudta. Ekkor 5-4-re fordítottak a dánok, de Bulath azonnal válaszolni tudott, majd Görbicz óriási passzát követően jött Szabó. 7-6-nál bejött Mehlmann és Szamoránsky is támadni, előbbi villámgyorsan be is köszönt Mortensennek. Alapjában nagyon biztató volt a csapatunk védekezése, ami igencsak megkönnyítette Pálinger egyébként is jó teljesítményét. A 23. percig várt Mátéfi Eszter az időkéréssel (9-9), aki higgadt szavakkal kért nyugodt játékot alakulatától. Ennek ellenére sajnos egy komoly gólcsend következett az oldalunkon, ám ez szerencsére a félidőig nem vont maga után behozhatatlan hátrányt (11-10).

Mindent elmond a találkozó szorosságáról, hogy a második játékrészben fordult elő először, hogy az egyik csapat két góllal meg tudott lépni a másiktól. Bár ez az ellenfelünknek sikerült, a csajok 13-11-ről is azonnal egyenlítettek. Szabó már sokadik alkalommal mutatta meg ezen az összecsapáson is, hogy megérdemli a stabil helyet ebben a csapatban. A 45. percben is egál volt az állás (18-18), majd újra két ellenfél-találat jött, az edzői tanácsok után pedig már Herr állt a kapunkba, és Vincze a balszélre. A következő szakasz is nekünk jött ki pechesebben: 23-20-ra változott a részeredmény, és az északiak már a plusz négyért is támadhattak. Ám a felzárkózás helyett is az emberhátrány jött Görbicz kiállításával. 24-21-nél Herr hetest hárított, majd irányító poszton Temes került bevetésre. A dánok lendületét ekkor már nem tudta megtörni semmi. 26-22-nél Bulath kiállítása azt jelentette, hogy a lefújásig hátralévő szinte teljes idő alatt kevesebb fővel is kell helytállnunk. Emellett Tomori is csapattársa sorsára jutott, miközben a megítélt büntetőt Dalby értékesítette. A végére még két-két találat mindkét oldalon belefért, és a kialakult 28-24-es végeredmény nem szabad, hogy bárkit is elkeserítsen idehaza.