Háromgólos dán győzelem

2010. szeptember 21. 20:37 © handball.hu

A GF Világkupa első napjának zárómérkőzését a házigazda Dánia a vb-döntős Franciaország válogatottja ellen játszotta. Félidőben kettővel vezettek a dánok, a végére még egyet hozzátettek.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 2 perc
A franciák kezdték jobban a mérkőzést, Leynaud is elkapta a fonalat a kapuban, így 2-5-re, majd 3-6-ra is vezettek a meccs első felében. A 13. percben Jan Pytlick időt kért, és ezután a csapata teljesítménye feljavult. Gólt szereztek beállóból Thorsgaard révén, majd kétszer is lerohanták a franciákat, mindkét akció gólt ért, Kviesgaard és Dalby volt eredményes. A francia mester is kikérte az idejét, de ez sem segített rajtuk, a dánok kezdtek egyre jobban elhúzni, főleg Dalby újabb találataival, aki többször is átlőtte a falat. 10-8 után újra kiegyenlítettek a franciák, és 12-12-ig döntetlen volt az állás. Aztán Okkles és Jørgensen újra átlövésből zörgette meg a hálót, de a franciák szépíteni tudtak (14-13). A mérkőzés utolsó másodpercében Line Jørgensen félpályáról lőtt szemtelen gólja állította be a félidei eredményt: 15-13.

A mérkőzés második felére egyértelmű dán fölény volt jellemző, a francia csapat nem tudott két gólnál közelebb kerülni ellenfeléhez. A dánok mindenhonnan eredményesek voltak, lerohanásból, szélről, beállóból és átlövésből is. Mie Augustesen, a balszélső többször is betalált, ahogy több góllal és jó védekezéssel hívta fel magára a figyelmet Susan Thorsgaard, a fiatal beálló is. A francia csapat inkább beállóból és szélső pozícióból, illetve Pineau átlövéseiből és labdaszerzéseiből szerezte találatait. A franciák próbálták tartani magukat, de a dánoknak még a meccs végén is voltak tartalékaik. Végeredmény: 32-29.