Szárnyaló játékkal győzelem

2010. augusztus 27. 18:23 © handball.hu

A magyar válogatott második mérkőzését is simán nyerte a macedón válogatottnak kikiáltott Metalurg csapata ellen a Telenor Kupa második napján.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 4 perc
A mai mérkőzésre Pálinger Katalint és Vincze Melindát nem nevezte Mátéfi Eszter szövetségi kapitány.

A magyarok első gólját Kovacsicz szerezte, majd a fiatal, tehetséges átlövő, Elena Gjorgjievszka egyenlített ki. Ettől kezdve azonban beindította rakétáit a magyar válogatott, Sopronyi, Tóth és Vérten is belelendült. Előbb nyolcgólos lett az előnyünk a 13. percre (10-2), majd úgy tűnt, felzárkóznak a vendégek, amikor feljöttek ötre (12-7). Vértenék azonban lerohanásból szereztek káprázatos dolgokat, és a macedón fal is könnyen áttörhető volt. A 25. percre Görbicz hetest értékesített, és a magyar közönség elszámolhatott tízig (17-7), s ez a különbség tizenkettőre nőtt a félidő végére (21-9).

A második harminc perc közel sem volt annyira könnyed, mint az első. Bár a végső diadal soha nem forgott veszélyben, és Pastrovics is kitűnően védett, előfordult, hogy a támadásaink akadoztak. Öt perc után már tizenhat volt a különbség (25-19), de Bajramovszka egyre többször lőtte át a magyar falat. Bódi meghálálta edzője bizalmát: ötöt dobott az ellenfél kapujába a szélről. A hibák azonban az utolsó percekben jöttek, amikor szemmel láthatóan elfáradtak a mieink. A néhány eladott labda azt jelentette, hogy feljöttek a macedónok, az utolsó percek utolsó három gólját így a mai ellenfél lőtte. Végeredmény: 33-19.

Szombaton a horvátok ellen a torna „döntője” következik 18 órakor, előtte, 16 órakor a harmadik helyért játszanak a macedónok és a törökök.